Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Dubai’ye Açılacağını Duyurdu Hisseler Ayaklandı

Şirket alımlarını birbiri ardına sıralayan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., yeni şirket kurma kararı aldığını ve Dubai’ye açılacağını duyurdu.
Agrotech Dubai’ye Açılacağını Duyurdu Hisseler Ayaklandı
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Kasım ayında borsaya giriş yaptıktan sonra kazançlarını yatırımlara çeviren Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., yeni şirket atılımlarını sürdürüyor. Bu ayın başında yeni şirket alımının ön görüşmelerine başladığını duyuran şirket, küresel arenadaki büyüme stratejisi kapsamında Dubai’de şirket kuracağını paylaştı.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı açıklama, “Grid Teknoloji LTD.’nin Dubai’de Birleşik Arap Emirliklerinin köklü organizasyonlarından Turkish Business Council’in düzenlediği önemli ihale ile uluslararası alandaki varlığımızı güçlendiren bir sürece girdik” oldu.

Agrotech yönetim kurulunun aldığı kararın paylaşıldığı açıklamada, ürün portföyünü genişletmenin yanı sıra yeni pazarlara açılma ve uluslararası iş ortaklıkları kurma hedeflerine odaklanıldığı kaydedildi.

Bu amaçla 1 Milyar TL’ye alınan HÜNNAP markasının dünya pazarına açılması için Dubai merkezli Agrotech Global’in kurulmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, “Şirketimizi temsil etmek ve imzalamak üzere Murat Teksöz’e yetki verilmiştir. Bu karar oybirliği ile alınmış ve süreçle ilgili gelişmeler detaylı şekilde duyurulacaktır” denildi.

GCM Yatırım Banner
Agrotech Hisse 20.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin AGROT kodlu hisseleri geçen yıl Kasım ayında 5,73 TL’den işleme başladıktan sonra yükselişiyle nefes kesti.

Aylık yüzde 100’ün üzerinde yükselen hisseler bugün yaşadığı sarkmadan sonra çabuk toparladı.

TSİ 11.46 itibarıyla artışa geçen AGROT yüzde 5’e giden yükselişiyle 43,7 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.