Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Halka Arz Sonrası Uçtu! Bir Şirket Daha Alıyor

Halka arzın güçlü isimlerinden Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., sektörde elini kuvvetlendirecek yeni hamlesini paylaştı. Detaylar haberde;
Agrotech Halka Arz Sonrası Uçtu! Bir Şirket Daha Alıyor
HABER GİRİŞ

Geçen yılın sonuna doğru halka arz listesine adını yazdıran ve borsadaki kazançlarını sektördeki hamlelerine yansıtan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., Profert Yüksek Teknoloji’nin yüzde 70’lik payını satın aldıktan sonra aynı sahiplik oranında bir başka yeni şirket daha alacağını açıkladı.

Agrotech’in, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, yeni şirket alımı ön görüşmesine ilişkin paylaştığı açıklamasında, yönetim kurulunun bugün aldığı kararlar aktarıldı.

Açıklamada, merkezi İstanbul’da bulunan ve satış noktası ağı 50 bini bulan şirketin satın alınacağı şöyle söylendi:

“Gıda ve bebe bisküvisi ile yaklaşık üç yüz çeşit ürünün üretimini yapan ve yaptıran yaklaşık 50.000 adet satış noktasında ağı bulunan bir firmanın yüzde 70’inin alınması için ön görüşmelere başlanmıştır.”

Firmanın adının, hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar satışın etkilenmemesi için gizli tutulacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, Ocak ayının sonunda 500 milyon TL sermayeli yeni bir şirket kurma kararı aldığını duyurmuştu.

Agrotech Hisse 08.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

AGROT kodlu hisseler, geçen yıl Kasım ayında borsada işlem görmeye başladıktan sonra 5,73 TL’den 35,06 TL’ye kadar yükseldi.

Yatırımcısına aylık yüzde 180 prim veren AGROT, haftalık yüzde 26’ya yakın arttı. Bugün de yükselişte kayda geçerek TSİ 10.55 itibarıyla yüzde 1’in üzerinde artışla 34,72 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.