Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Geri Alım Dedi Hisseler Aşağı Çekildi

Bugün Dubai’ye açılacağını duyurduktan sonra hisseleri ayaklanan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’de rüzgar tersten esti. Detaylar haberde;
Agrotech Geri Alım Dedi Hisseler Aşağı Çekildi
HABER GİRİŞ

Yeni şirket alımlarına hız veren ve bugün paylaştığı bildirimde, Dubai’de yeni şirket kurma kararı aldığını duyuran Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den yeni bir karar daha geldi. Şirket, Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerinin geri alınması kararını paylaştı.

Agrotech’in Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, şirketin hisse değerinin Agrotech’in gerçek performansını yansıtmadığı söylendi.

Bu nedenle başta halka açık pay sahipleri olmak üzere tüm hissedarların menfaatlerinin korunup, sağlıklı fiyat oluşumunun sağlanması için şirket paylarının geri alınmasının uygun olacağı açıklandı.

Agrotech paylarının 1 yıl süreyle geri alım işlemlerinin başlatılması kararının şirketin Yönetim Kuruluna getirileceği belirtildi.

Bu kapsamda en fazla 10 milyon adet lot ya da 500 milyon TL tutarında hisselerin geri alınacağı ve bu işlemin ise şirketin mevcut kaynaklarından ayrılacak fon tarafından karşılanacağı bilgisi paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, “Yönetim Kurulu kararı ile yürütülecek geri alım işleminin, yapılacak ilk genel kurul toplantısı gündemine alınarak, genel kurulda pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulmasına, işlemler için şirket yönetiminin yetkilendirilmesine karar vermiştir” denildi.

Agrotech Hisse 20.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da AGROT koduyla işlem gören şirket hisseleri aylık yüzde 100’ün üzerinde artarken, haftalık yükselişini yüzde 5 oranında yaptı.

2023 yılın sonunda halka arz olan ve Kasım ayında 5,73 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri öğlen saatlerinde yüzde 5’e yakın arttıktan sonra yükselişini koruyamadı.

44,24 TL’de direnç gören ve yeşil mumlara tutunamayan AGROT, TSİ 14.53 itibarıyla eksiye giderken 41,72 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.