Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 58 Kazandıran Gıda Devinin Temettü Kararı Netleşti!

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 58 Kazandıran Gıda Devinin Temettü Kararı Netleşti!
HABER GİRİŞ

Hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 58 oranında getiri sağlayan Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da KNFRT koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısının beklediği temettü kararı çıkmadı ve yönetim kurulunun temettü dağıtılmaması yönündeki teklifi kabul gördü.

Açıklamada, “Yönetim kurulunun 2023 yılı için kâr dağıtımı yapılmamasına ilişkin önerisi olağan genel kurulda kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadesi kullanıldı.

Şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantı sonucu tutanaklarında kar payı dağıtılmamasının nedenlerinden bahsedildi.

Açıklamada, alınan bu kararın arkasında, şirketin mevcut ticari ve finansal borçlarının ödenmesi, ihtiyatlılık prensibi ile finansal yapısının güçlendirilmesi ve ileriye yönelik yatırım planları dolayısıyla nakit ihtiyaçlarının gözetilmesi gibi unsurların olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, kısa süre önce yaptığı bir diğer KAP bildiriminde, yüzde 100 bağlı ortaklığı Konfrut AG Tarım A.Ş.’nin, Türkiye’nin Güneydoğu bölgesinde taze meyve tedariki, paketlemesi, depolaması ve yurt içi/yurt dışı ticaretini gerçekleştiren bir şirketin yüzde 50 hisselerinin alınması amacıyla ön anlaşmaya vardığı duyurulmuştu.

Her iki şirket arasında oluşacak sinerjiyle ürün çeşitliliğinin artırılmasının ve satış kanallarının çeşitlendirilmesinin hedeflendiği açıklanmıştı.

KNFRT Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,53 değer kazanarak 10.051,37 puandan tamamlarken, KNFRT hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve hafif düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 15,6 TL olan KNFRT hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,6‘lık düşüşle 11,3 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

KNFRT Hisseleri 11 Haziran'da Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Konfrut Gıda hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 58,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.