Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 110 Kazandıran Gıda Devinden İşleri Büyütecek Adım!

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret, KAP bildiriminde şirketin bağlı ortaklığı Konfrut AG’nin şirket satın alma amacıyla anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 110 Kazandıran Gıda Devinden İşleri Büyütecek Adım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 28 Mayıs tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, şirketin bağlı ortaklığı Konfrut AG’nin şirket satın alma amacıyla anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KNFRT koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, varılan ön anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Konfrut AG Tarım A.Ş.’nin (Konfrut AG) faaliyet gösterdiği üç ana iş biriminden zirai hammadde üretim ve tedariki iş birimi altında 2021 yılında başlatmış olduğu taze meyve ve sebze ticaretinin kısa zamanda önemli büyüme kaydederek 2023 yılında artan ihracat operasyonlarının katkısıyla tonaj bazında bir önceki yıla göre yüzde 300 büyüme sağladığı bilgisi verildi.

Konfrut AG’nin, Türkiye’nin en büyük taze meyve ve sebze ihracatçısı olma hedefi doğrultusunda, Türkiye’nin Güneydoğu bölgesinde taze meyve tedariki, paketlemesi, depolaması ve yurt içi/yurt dışı ticaretini gerçekleştiren bir şirketin yüzde 50 hisselerinin alınması amacıyla ön anlaşmaya vardığı ifade edildi.

Şirketin, yüzde 50 ortaklık ile mevcut tarımsal operasyonlarında önemli bir lokasyon olan Güneydoğu Anadolu bölgesinde tarım ve tarıma dayalı gıda endüstrisi alanında etkinliğini geliştirmeyi amaçladığı, her iki şirket arasında oluşacak sinerjiyle ürün çeşitliliğinin artırılmasının ve satış kanallarının çeşitlendirilmesinin hedeflendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

KNFRT Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,19 değer artışıyla 10.677,49 puandan tamamlarken, KNFRT hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 15,6 TL olan KNFRT hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,08‘lik yükselişle 12,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KNFRT Hisseleri Bugün Hafif Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Konfrut Gıda hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 2,8 ve yüzde 110 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.