Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 378 Kazandıran Teknoloji Şirketi Temettü Kararını Verdi!

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 378 Kazandıran Teknoloji Şirketi Temettü Kararını Verdi!
HABER GİRİŞ

Teknolojiye paralel sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları ile sağlık kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine öncülük etme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da FONET koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı!

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun bugün gerçekleştirdiği toplantıda, 2023 yılı faaliyetleri sonucu elde edilen kârdan genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan kârın, geçmiş yıl kârları hesabında şirket bünyesinde bırakılmasına karar verdiği bildirildi.

Söz konusu teklifin, genel kurulun onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

Şirket, geçen hafta ciro ve karlılığa olumlu yönde etki etmesinin beklendiği yeni sözleşmesini KAP’a bildirmişti. Harran Üniversitesi Hastanesi ile “18 aylık Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesinin imzalandığı ve söz konusu sözleşmenin bedelinin 8 milyon 161 bin 407 Türk lirası olduğu ifade edilmişti.

GCM Yatırım Banner

Fonet Bilgi Teknolojileri, 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 20 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Bu dönemde toplam 6.975.375 TL kar açıklayan şirketin hasılatının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 oranında artış gösterdiğikaydedilmişti.

FONET Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1 değer kazanarak 10.446,24 puandan tamamlarken, FONET hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseldi.

Yıllık zirvesi 58,6 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,6‘lık yükselişle 16,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

FONET Bugün Hafif Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Fonet Bilgi Teknolojileri hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 378 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.