Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 407 Kazandıran Teknoloji Şirketinden Milyon Liralık Adım!

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Harran Üniversitesi Hastanesi ile imzalanan sözleşmeye dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 407 Kazandıran Teknoloji Şirketinden Milyon Liralık Adım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknolojiye paralel sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları ile sağlık kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine öncülük etme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da FONET koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Harran Üniversitesi Hastanesi ile imzalanan sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Harran Üniversitesi Hastanesi ile “18 aylık Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesinin imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin bedelinin 8 milyon 161 bin 407 Türk lirası olduğu ifade edildi.

Yapılan sözleşmenin, şirketin ciro ve karlılığına olumlu yönde etmesinin beklendiğinden de bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 20 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Bu dönemde toplam 6.975.375 TL kar açıklayan şirketin hasılatının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 42 oranında artış gösterdiği bildirilmişti.

FONET Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,31 değer kaybederek 10.647,91 puandan tamamlarlen, FONET hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif geriledi.

Zirvesi 58,6 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,2‘lik düşüşle 17,4 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

FONET Hisseleri Bugün Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Fonet Bilgi Teknolojileri hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 407,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın