Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yavru Vatan Asgari Ücrette Türkiye’yi Geçti!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde açıklanan yeni asgari ücret rakamı, Türkiye'deki ücreti geçti. Detaylar haberde...
Yavru Vatan Asgari Ücrette Türkiye’yi Geçti!
Yorum

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), 2023 yılı için yeni asgari ücret rakamı belirlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada asgari ücretin 11 bin 800 TL olduğu açıklandı.

KKTC’de hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinin katıldığı komisyonun üçüncü toplantısı gerçekleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, toplantı sonrasında 8 bin 600 Türk lirası olan asgari ücretin, net 11 bin 800 TL’ye çıkarıldığını duyurdu. Bürüt 13 bin 563 TL oldu.

Bakan Taçoy, söz konusu ücretin Ocak’tan itibaren uygulanacağını söyledi. Bakan ayrıca yeni asgari ücretin taraflara hayırlı olmasını dileyerek, iş yerilene yaklaşık yüzde 50 sigorta prim desteği verileceğini duyurdu.

“Türkiye’de Asgari Ücret 8 Bin 500 Oldu”

Yavru Vatan’ın yeni asgari ücreti, Türkiye’de geçen günlerde açıklanan yeni rakamı geçti. Türkiye’de yeni asgari ücret açıklanmadan önce bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan ankette halkın beklentisi 10 bin TL ve üzeri açıklanmasına rağmen yeni ücret 8 bin 500 TL olarak belirlendi.

Net rakamın açıklanmasından sonra yine bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan ankette vatandaşın yeni ücretten memnun olduğu sonucu ortaya çıktı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu