Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapay Zeka Destekli Tarım Açıklaması Hisseyi Tavan Yaptı!

Yatırımcıların radarında yer alan hisselerden biri olan Mia Teknoloji (MIATK), tarım alanında yapay zekayla verimi artırmaya yönelik yeni çalışmasını duyurdu.
Yapay Zeka Destekli Tarım Açıklaması Hisseyi Tavan Yaptı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son dönemde gösterdiği performansla ve açıkladığı yenilikçi yatırımlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mia Teknoloji (MIATK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni hamlesini duyurdu.

Şirket, dünyada giderek önemi artan tarım alanında etkin kaynak kullanımına yönelik olarak yapay zeka destekli algoritmalar kullanarak birim alanda maksimum veri almaya yönelik çözüm üretimi için tarım alanında yetkili alan uzmanları ile ortak çalışmalara başladığını belirtti.

Özellikle giderek önemi artan tohum, süre ve gübre kullanımının Mia Teknoloji tarafından geliştirilecek algoritmalar ile en etkin şekilde kullanılarak tüm dünyada yaşanmakta olan “Tarım Devrimi”nin bir parçası olmayı hedeflediğini vurguladı. Konuyla ilgili proje ve gelişmelerle ilgili bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.

Yapay Zeka Destekli Tarım Açıklaması Hisseyi Tavan Yaptı!Kaynak: Paratic Piyasalar

2023’te bedelsiz sermaye artırım hikayesiyle yüzde 1000’in üzerinde kazandıran MIATK, yılı 36,2 TL’den tamamladı. 2024 yılında güçlü yükselişlere devam ederek aylık ve yıllık bazda BIST 100 endeksinin çok üzerinde bir performans gösteren hisse, 19 Mart saat 17.54 itibarıyla yüzde 10 artışla 71,2 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Hissede haftalık yüzde 7 düşüş, aylık yüzde 25 ve yıllık yüzde 705 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.