Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Yargıç Torres’in Kararından Bu Yana Tüm Kazançlarını Sildi

Ripple yatırımcılarının duyarlılığı negatife dönerken XRP fiyatı Yargıç Torres'in kararından bu yana tüm kazançlarını tersine çevirdi. Detaylar...
XRP Yargıç Torres’in Kararından Bu Yana Tüm Kazançlarını Sildi
HABER GİRİŞ

Ripple’ın yerel tokenı XRP’nin fiyatı 13 Temmuz tarihindeki 0,9381dolarlık zirvesinden bu yana sert bir düşüş yaşamış durumda. Altcoin, Yargıç Torres’in Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kısmi zaferini ilan etmesinden bu yana tüm kazançlarını sildi.

XRP yatırımcıları arasındaki ağırlıklı hissiyat ise 8 Eylül’den bu yana düşüş eğiliminde ve bu durum, varlık için düşüş söylemini körüklüyor.

XRP Fiyatı Kan Kaybediyor

XRP fiyatı, 13 Temmuz’da 0,9381 dolar iken Pazartesi günü haber yazımı itibarıyla 0,4682 dolara kadar gerileme yaşadı. Daha geniş kripto piyasası hafta sonundan sonra bir düzeltme yaşarken, XRP’nin 24 saatlik en dik fiyat düşüşünü yaşayan altcoinler arasında yer alması dikkat çekiyor.

Varlık, Yargıç Torres’in ödeme devi Ripple için kısmi bir galibiyet olarak kabul edilen tarihi kararından bu yana tüm kazançlarını sildi. O zamandan bu yana SEC’in Ripple’a karşı açtığı davada birkaç gelişme yaşandı ve bunlardan en dikkat çekeni temyiz başvurusu oldu.

Ripple Fiyat Grafiği 11 Eylül
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mali düzenleyici, SEC ile Ripple davasındaki karara karşı temyiz talebinin kabul edilmesi için mahkemeye bir dosya sunarken Ripple, SEC’in temyiz başvurusunda bulunma talebini kınamıştı.

GCM Yatırım Banner

Santiment Göstergesinde de Düşüş Sürüyor

Santiment’ten elde edilen verilere göre ise yatırımcıların XRP üzerindeki hissiyatını temsil eden ağırlıklı hissiyat 13 Temmuz’daki 1,01’den -0,22‘ye düşüş gösterdi.

Hafta sonundan bu yana, XRP tokenlarını elinde tutan piyasa katılımcıları arasında bir değişime işaret eden duyarlılık sürekli olarak azaldı.

XRP fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,4685 dolar civarında işlem görüyor. SEC ve Ripple davasındaki gelişmelerin altcoin fiyatında her iki yönde de daha fazla dalgalanma yaratıp yaratmayacağı belirsizliğini koruyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın