Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist: Bitcoin için Hazır Olun! 15 Bin Dolar Geliyor!

Tarihi Ethereum Merge yükseltmesinin piyasa genelindeki olumlu beklentilerine rağmen yönünü yukarıya çeviremeyen Bitcoin için ünlü analistten net bir uyarı geldi!
Ünlü Analist: Bitcoin için Hazır Olun! 15 Bin Dolar Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Ağustos ayı enflasyon verilerinin duyurulmasıyla birlikte yeniden düşüş trendine giren kripto para piyasasında gözler her zaman olduğu gibi Bitcoin’in hareketlerinde. Kripto analistleri ise Ethereum Merge güncellemesi sonrasında piyasanın gidişatına dair tahminlerini güncellemiş durumda.

Özellikle yatırımcıların büyük bölümünün odağındaki amiral kripto birimi Bitcoin ile ilgili analistlerden iddialı tahminler gelmeye başladı. Bu tahminlerden birisi de sektörün tanınmış analistlerinden Il Capo of Crypto’ya ait.

Capo’ya Göre Bitcoin için En Kötüsü Bitmemiş Olabilir!

Analistin tahminine bakılırsa, Bitcoin için en kötüsünün bittiğini düşünüyorsanız, büyük bir şok içinde olabilirsiniz! Popüler kripto para stratejisti ve yatırımcısı Il Capo of Crypto, öncü kripto para biriminin en azından yüzde 30’luk bir yok etme sürecinden geçerek dibe ulaşacağını öngörüyor.

Il Capo, daha büyük bir düzeltme riskini artırarak kritik bir destek bölgesini ihlal ettiğini düşündüğü Bitcoin için en yakın destek seviyesinin 21 bin doların altına düştükten sonra 19 bin dolar gibi göründüğünü söyledi.

Ancak fiyatlar düşmeye devam ederse ve bu seviyede tutunma çabası başarısız olursa, 14 bin ila 16 bin aralığına doğru derin bir düşüş beklenebilir. Bu, en son fiyat seviyelerinden yüzde 20 ila yüzde 30 civarında bir düşüş anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Analist’in ifadeleri şu şekilde:

“Şu anki dayanak 21k. Bu seviyenin altında sırada 19k’ya hızlı bir düşüş var. Bu bölgenin kırılımı bizi son düşük seviye için 14k-16k ana hedefine götürür.”

Ağustos Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin 13 Eylül’de duyurulmasından önce piyasa genelinde fiyatlar yükselirken, son kripto piyasası geri çekilmesi yatırımcıları şaşırttı. ABD enflasyonunun düşmek yerine hızla arttığına dair rapor, Ethereum’un tarihi güncellemesi ile artan heyecandan daha ağır basmış gibi görünüyor. Kripto para birimleri adeta yeniden tepetaklak olurken, piyasanın genel küresel hacmi 1 trilyon doların altına indi.

Bir İhtimal Daha Var: Yükseliş Umudu Yok Değil!

Capo’ya göre, şu anda 20 bin doların hemen altında işlem gören Bitcoin, toparlanmadan önce 15 bin dolara kadar düşebilir.

Ancak sosyal medyanın popüler ismi, Bitcoin’in bir U dönüşü yapabileceğini ve yakın vadede 23 bin dolara tırmanabileceğini, dolayısıyla erken şortları rekt edebileceğini de sözlerine ekledi. Ancak bu tahmin yine de analistin karamsar bakış açısını geçersiz kılmıyor.

Il Capo of Crypto, yakın vadede Bitcoin için düşük bir değer öngören tek analist değil.

Willy Woo: Daha Fazla Acı Bekleyin!

İstatistikçi ve bağımsız piyasa stratejisti Willy Woo da piyasanın gidişatı için kısa vadede karamsar bir bakış açısına sahip. Bitcoin’in, önceki ayı piyasası diplerinde yaşanan maksimum acıya ulaşmadan önce daha da düşebileceğine inanıyor.

Woo, 10 bin doların altında ses getirecek keskin bir Bitcoin fiyat düzeltmesi öngörüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.