Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Merge Yükseltmesi Gerçekleşti: Bundan Sonra Ne Olacak?

Ethereum’da günlerdir beklenen büyük Merge yükseltmesi gerçekleşti. Bundan sonra ETH’yi neler bekliyor? Ayrıntılar haberde…
Ethereum Merge Yükseltmesi Gerçekleşti: Bundan Sonra Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

En değerli altcoin olan Ethereum uzun zamandır büyük Merge yükseltmesi için geri sayım içerisindeydi. Daha önce bugün yapılacağı duyurulan yükseltme başarıyla tamamlandı. Yeni güncelleme ile beraber enerji verimliliğinde büyük artış sağanmış olacak.

Güncelleme Ethereum’un çalışma prensibini iş kanıtından hisse kanıtına geçiriyor. Ethereum Vakfı, Birleştirmenin Ethereum ağını yaklaşık yüzde 99,95 daha enerji verimli hale getireceğini ve parçalama da dahil olmak üzere gelecekteki ölçeklendirme çözümleri için zemin hazırlayacağını söyledi.

Birleştirme tam olarak başarılı olursa, geliştiriciler yükseltmenin 60 milyar dolarlık kripto para birimi borsaları, borç veren şirketler, NFT’ler ve diğer uygulamalardan oluşan bir ekosistemi barındıran ağı daha güvenli ve ölçeklenebilir hale getireceğini söylüyor.

Bu aynı zamanda ETH’nin madencilere olan bağımlılığının sona ermesi anlamına geliyor. Yükseltme sonrası Ethereum yükselişe geçti ve 1.650 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piysasalar

Güncellemeyi koordine etmede önemli bir rol oynayan Ethereum Vakfı geliştiricisi Tim Beiko, “Bence Birleştirme, Ethereum ile ilgilenen, ancak çevresel etkileri konusunda şüpheci olan insanlar gelip denemeler yapabilir.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Ethereum 2015’te akıllı sözleşme özelliğini kullanarak, Bitcoin’deki kavramı daha geniş bir çerçeveye taşıdı. Bu yenilik, en son kripto patlamasının ana katalizörleri olan merkezi olmayan finansın (DeFi) ve NFT’lerin arkasındaki temel bileşendi.

Halihazırda madencilik faaliyetleri özel havzlarda gerçekleştiriliyor. Bitcoin’in öncülük ettiği bu sistem, Ethereum’un çok fazla enerji tüketmesine neden oldu ve blok zincir sektörü çevresel bir tehdit olarak eleştirileri üzerine çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın