Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜİK Açıkladı! Bu 2 Sektörde Güven Arttı

TÜİK tarafından açıklanan rapora göre Şubat ayında bu iki sektöre güven artarken, bir sektöre güven azaldı. Detaylar haberde...
TÜİK Açıkladı! Bu 2 Sektörde Güven Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Şubat ayına ilişkin hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endeksleri raporunu paylaştı. Ocak ayında iki sektörde güven artıp bir sektöre azalırken, Şubat’ta hangi sektöre güven arttı?

TÜİK tarafından paylaşılan rapora göre Şubat ayında güven endeksi hizmet sektöründe yüzde 1,6, inşaat sektöründe yüzde 1 artarken, perakende ticaret sektöründe yüzde 1 azaldı. Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi hizmet sektöründe 118,6, perakende ticaret sektöründe 114,5, inşaat sektöründe 91,8 değerini aldı.

Güven Endeksleri Şubat 2024
Kaynak: TÜİK

Rapora göre hizmet sektöründe Şubat ayında, gelecek 3 aylık dönemde hizmetlere olan talep beklentisi yüzde 0,4 arttı. Perakende ticaret sektöründe en faza artış yüzde 0,1 ile gelecek 3 aylık dönemde iş hacmi-satışlar beklentisinde geçekleşti.

İnşaat sektöründe ise gelecek 3 aylık dönemde toplam çalışan sayısı beklentisi yüzde 2,2 arttı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.