Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THYAO için Yeni Hedef Fiyat! Potansiyel Açıklandı

Borsa İstanbul’da gözde şirketler arasında yer alan Türk Hava Yolları için hedef fiyat yukarı yönlü güncellendi. Anadolu Yatırım’dan değerlendirme geldi. İşte detaylar;
THYAO için Yeni Hedef Fiyat! Potansiyel Açıklandı
HABER GİRİŞ

Bayram tatilinin ardından aşağı yönlü hareketlerle dikkat çeken Türk Hava Yolları (THYAO) için rapor paylaşıldı. Anadolu Yatırım, 16 Nisan’da şirket hisseleri için değerlendirmelerini açıkladı.

Şirketin beklentilere paralel satış geliri açıkladığı, yolcu gelir oranında pandemi öncesi seviyelere ulaşıldığı belirtildi. Yolcu doluluk oranında yıllık bazda artış kaydeden Türk Hava Yolları’nda yakıt hariç birim giderlerindeki artışın karlılığı baskıladığı ifade edildi.

Türk Hava Yolları’nın 2023’te toplam uçak sayısının önceki yıla göre 46 adet artarak 440’a ulaştığı, şirketin pazar payının  son yirmi yılda dört kat arttığı kaydedildi.

Anadolu Yatırım, geniş uçuş ağı, artan yolcu sayısı, 2033 hedefleri doğrultusunda genişleyen filo yapısı ve düşen borçluluk oranları dolayısıyla şirketi beğendiğini açıkladı. Destinasyon ağındaki genişleme, yeni uçak alımları ve artan kapasitesi ile yolcu sayısındaki artışın devam edebileceği, düşük borçluluk oranlarının daha güçlü bir bilanço yapısına katkı sağlayabileceği belirtildi.

Aracı kurum THYAO için 12 aylık hedef fiyatını 415,9 TL’den 430 TL’ye yükseltirken önerisini “al” olarak sürdürdü. Hissenin son bir yıllık süreçte BIST 100 endeksinin yüzde 17 üzerinde performans gösterdiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

THYAO için Yeni Hedef Fiyat! Potansiyel AçıklandıKaynak: Paratic Piyasalar

16 Nisan’da BIST 100 endeksi yüzde 1,3, THYAO hisseleri ise yüzde 0,5 değer kaybetti. Kapanışını 297 TL’den yapan THYAO, tüm zamanların en yüksek seviyesini 312,7 TL ile 8 Nisan’da görmüştü. Hisse haftalık yüzde 4 düşerken aylık yüzde 10, yıllık yüzde 121 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.