Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavsiye Edilen Hissenin 50 TL’ye Yükselmesi Bekleniyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan bilançosunu açıklayan İş Yatırım için beklentiler paylaşıldı. Deniz Yatırım’ın hedef fiyatı ve tavsiyesi ne oldu? İşte detaylar;
Tavsiye Edilen Hissenin 50 TL’ye Yükselmesi Bekleniyor
HABER GİRİŞ

İş Yatırım (ISMEN), 2023 yılı finansal sonuçlarını piyasalarla paylaştı. Deniz Yatırım, 19 Mart tarihli günlük bülteninde şirketin bilançosunu değerlendirdi ve hedef fiyatını açıkladı.

Şirketin enflasyon muhasebesine göre düzenlenmiş 2023 yılı finansallarında yıllık yüzde 21 artış ile 5,5 milyar TL net kar açıkladığı belirtildi. İş Yatırım’ın 9,2 milyar TL seviyesine yükselen net nakit pozisyonunun olumlu olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Deniz Yatırım, 2024’ün ilk çeyreğinde piyasalarda gerileyen işlem hacmine dikkat çekti. Buna rağmen 1Ç24’te işlem hacminin önceki yıla göre yüksek olacağını ve karlılığı etkileyeceğini aktardı.

İş Yatırım’ın 17,2 milyar TL özsermaye ile 3.0x fiyat/defter değeri çarpanı ile işlem gördüğü paylaşıldı. Aracı kurum ISMEN için hedef fiyatını 50 TL, tavsiyesini ise “al” olarak korudu.

Bu Hissenin 33 TL’den 50 TL’ye Çıkabilir! Analistler BeğendiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

ISMEN 2023 yılını 32 TL’den tamamladı. 2024’ün Şubat ayında güçlü yükselişler göstererek 41,6 TL’ye kadar çıkan hisse, bu seviyede tutunmakta başarısız oldu. Satış baskısıyla yönünü negatife çeviren ISMEN, 19 Mart saat 14.15 itibarıyla yüzde 0,8 düşüşle 33,5 TL’den işlem görüyor. Kısa vadede yatırımcısını üzen hisse, haftalık yüzde 13, aylık yüzde 15 değer kaybetti. Yıllık kazanç ise yüzde 186 seviyesinde oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın