Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavandan İnmeyen Halka Arzdan 2,4 Milyar TL’lik Yatırım

Borsa İstanbul’a yeni katılan şirketler arasında yer alan Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldığını duyurdu.
Tavandan İnmeyen Halka Arzdan 2,4 Milyar TL’lik Yatırım
HABER GİRİŞ

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret (LMKDC), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, Ergani Çimento Fabrikası’nın 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralındığını duyurdu.

Şirket, halka arz izahnamesinde “halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri” başlıklı bölüme işaret ederek izahnamede paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri çerçevesinde devir işlemlerinin gerçekleştiğini belirtti.

Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynaklarının kullanıldığı ifade edildi.

Tavandan İnmeyen Halka Arzdan 2,4 Milyar TL’lik YatırımKaynak: Paratic Piyasalar

Limak Doğu Anadolu Çimento, 14 – 15 – 16 Şubat 2024 tarihlerinde 16,2 TL fiyatla talep topladı ve 22 Şubat’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

22 Şubat’tan 1 Mart’a kadar 7 işlem günü boyunca tavandan işlem gören LMKDC, 16,2 TL’den 31,5 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık kazanç yüzde 76,8 TL’ye çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.