Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spotify Müzik Servisine NFT Entegrasyonu Getirmeye Hazırlanıyor

Çevrimiçi müzik servisi Spotify, sanatçıların NFT aracılığı ile etkileşim kurmasına imkan tanıyacak. Detaylar şöyle...
Spotify Müzik Servisine NFT Entegrasyonu Getirmeye Hazırlanıyor
Yorum

İsveç merkezli dijital müzik platformu Spotify, belirli NFT’lere sahip kullanıcıların özel içeriğe erişmesine ve müzik barındırma uygulamasıyla farklı şekilde etkileşim kurmasına olanak tanıyan, belirteç özellikli oynatma listelerini test ediyor.

Pilot çalışma ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yürütülüyor. Açıklama Spotify ile ortak çalışan bir girişim olan Overlord tarafından yapıldı. Overlord özelliğe, yalnızca Android’de ve Creepz NFT’leri olan kişilerin erişebileceğini söyledi.

Kullanıcılar bir NFT’ye sahip olduklarında, sahibi tarafından seçilen bir çalma listesine erişebilecek. Yapılan çalışma Spotify tarafından da doğrulandı. Universal Music Group tarafından oluşturulan Bored Ape Yacht Club türevi müzik grubu Kingship de test sürecine katılacağını bildirdi. Bir çalma listesi, yalnızca Kingship Anahtar Kartı NFT sahiplerine sunulacak.

Spotify NFT testleri
Kaynak: Spotify

Ekran görüntülerine göre NFT sahipleri Metamask, Trust Wallet, Rainbow, Ledger Live veya Zerion cüzdanları ile bağlantı sağlayabiliyor.

Hareket Spotify’ın Mayıs 2022’de, bir grup sanatçının kendi NFT’lerini paylaşabilme özelliğine dair testleri takip ediyor. Spotify aralarında Steve Aoki ve The Wombats’ın da bulunduğu bir grup sanatçının uygulamada kendi NFT’lerini tanıtmasına izin vermeye başlamıştı

Müzik piyasasında kriptoyu benimsemeye yönelik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ocak ayının sonlarında, podcasting platformu Fountain, Bitcoin’i etkinleştirmek için Zebedee ile bir ortaklık duyurusunda bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%