Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

S&P Global, TTKOM’un Kredi Not Görünümünü Durağana Çıkardı!

Borsa İstanbul’da işlem gören TTKOM için kredi notu görünümü yükseltildi. S&P Global tarafından yapılan değerlendirmede kredi notu “B” olarak teyit edildi.
S&P Global, TTKOM’un Kredi Not Görünümünü Durağana Çıkardı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings, Türk Telekomünikasyon A.Ş (TTKOM) için kredi derecelendirme notunu paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan duyuruda Türk Telekom’un görünümünün “negatif”ten “durağan”a revize edildiği belirtildi.

S&P Global Ratings’in 29 Eylül tarihinde Türkiye’nin kredi notunu ve transfer ve konvertibilite (T&C) değerlendirmesini “B” olarak teyit ettiği anımsatıldı.

4 Ekim’de paylaşılan açıklamada S&P Global Ratings’in TTKOM’un kredi notlarını Türkiye’nin transfer ve konvertibilite (T&C) seviyesi ile sınırlandırdığı belirtildi. Derecelendirme kuruluşu, TTKOM için kredi notunu “B” olarak teyit etti.

KAP üzerinden yapılan diğer paylaşımda 01.07.2023 – 30.09.2023 hesap dönemine ilişkin finansal raporların 06.11.2023 tarihinde açıklanmasının planlandığı duyuruldu.

TTKOM, günlük yüzde 3,8 düşüşle 23 TL’ye geriledi. Hissede haftalık yatay bir görünüm öne çıkarken aylık yüzde 11,4 oranında düşüş gerçekleşti. Yıllık kazanç ise yüzde 100 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.