Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

S&P Global, TTKOM’un Kredi Not Görünümünü Durağana Çıkardı!

Borsa İstanbul’da işlem gören TTKOM için kredi notu görünümü yükseltildi. S&P Global tarafından yapılan değerlendirmede kredi notu “B” olarak teyit edildi.
S&P Global, TTKOM’un Kredi Not Görünümünü Durağana Çıkardı!
Son Güncelleme: 

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings, Türk Telekomünikasyon A.Ş (TTKOM) için kredi derecelendirme notunu paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan duyuruda Türk Telekom’un görünümünün “negatif”ten “durağan”a revize edildiği belirtildi.

S&P Global Ratings’in 29 Eylül tarihinde Türkiye’nin kredi notunu ve transfer ve konvertibilite (T&C) değerlendirmesini “B” olarak teyit ettiği anımsatıldı.

4 Ekim’de paylaşılan açıklamada S&P Global Ratings’in TTKOM’un kredi notlarını Türkiye’nin transfer ve konvertibilite (T&C) seviyesi ile sınırlandırdığı belirtildi. Derecelendirme kuruluşu, TTKOM için kredi notunu “B” olarak teyit etti.

KAP üzerinden yapılan diğer paylaşımda 01.07.2023 – 30.09.2023 hesap dönemine ilişkin finansal raporların 06.11.2023 tarihinde açıklanmasının planlandığı duyuruldu.

TTKOM, günlük yüzde 3,8 düşüşle 23 TL’ye geriledi. Hissede haftalık yatay bir görünüm öne çıkarken aylık yüzde 11,4 oranında düşüş gerçekleşti. Yıllık kazanç ise yüzde 100 seviyesinde.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu