Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Manas Enerji Bedelli Kararını Duyurdu: Yüzde 50

KAP üzerinden paylaşım yapan Manas Enerji, yüzde 50 oranında bedelli sermaye artırımı yapacağını açıkladı. Şirket, sermayesini 165,5 milyon TL’ye çıkaracak.
Manas Enerji Bedelli Kararını Duyurdu: Yüzde 50
HABER GİRİŞ

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MANAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelli sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, Yönetim Kurulu kararı sonucunda yüzde 50 oranında bedelli sermaye artırımı yapacağını duyurdu.

Sermaye artırımının şirketin finansal durumunun güçlendirilmesi suretiyle ve planlanan yatırımların gerektirdiği fon ihtiyacının sağlanması amacıyla yapılacağı belirtildi.

Manas Enerji Bedelli Kararını Duyurdu: Yüzde 50Kaynak: KAP

Manas Enerji, bu çerçevede 400.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 82.764.000 TL olan çıkarılmış sermayesini, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak üzere 165.528.000 TL’ye çıkaracak.

İşbu sermaye artırımında ihraç edilecek payların tamamının “Borsada İşlem Gören” nitelikte B grubu olarak oluşturulmasına ve mevcut ortakların yeni pay alma haklarının (rüçhan hakkının) yüzde 50 oranında kısıtlanmasına karar verildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, yeni pay alma hakkı kullanım süresini 15 gün olarak gün olarak belirledi. Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan paylar var ise bu paylar ile rüçhan haklarının kısıtlanması nedeniyle halka arz edilecek olan 41.382.000 TL nominal değerdeki payların, 2 iş günü süreyle Borsa İstanbul Birincil Piyasasında oluşacak fiyattan halka arz edileceği ifade edildi.

Manas Enerji, bedelli sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. ve İstanbul Takas ve Saklama Bankası’na gerekli başvuruların yapılacağını duyurdu.

MANAS, günlük yüzde 0,2 değer kaybederek kapanışını 12 TL’den yaptı. Hisse haftalık yüzde 4,2 değer kaybederken aylık yüzde 7,7, yılık yüzde 124,6 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.