Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sony’den Yüzlerce Çalışanına Kötü Haber!

Video oyun şirketi Sony Interactive Entertainment, çalışanlarına gönderdiği e-postada 900 çalışanı işten çıkarmayı planladıklarını duyurdu. İşte detaylar;
Sony’den Yüzlerce Çalışanına Kötü Haber!
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletlerinde bulunan Sony Interactive Etertainment, resmi web sitesi üzerinden çalışanlara gönderdiği e-postayı paylaştı.

Üst Yönetici Jim Ryan tarafından gönderile e-postada operasyonları yeniden yapılandırmak için oldukça zor bir karar verdiklerini, yaklaşık 900 kişinin işten çıkarılacağını aktardı. Bu rakam şirketin mevcut iş gücünün yaklaşık yüzde 8’ine karşılık geliyor.

Ryan, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Japonya ve Asya-Pasifik gibi bölgelerdeki çalışanlarla birlikte birkaç PlayStation stüdyosunun söz konusu karardan etkilenebileceğini açıkladı. Söz konusu işten çıkarmanın yerel yasa ve düzenlemelere göre yapılacağı için değişiklik gösterebileceğini ifade etti.

Şirket, dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan oyun konsolu PlayStation 5 için satış tahminlerini 14 Şubat tarihinde düşürmüştü. Şirket, Mart ayında sona eren mali yılda satış beklentisini 25 milyondan 21 milyona indirdi. Söz konusu açıklamanın ardından Sony hisselerinde sert bir düşüş gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.