Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sony, Oyun Platformlarında NFT Transferini Araştırıyor

Teknoloji devi Sony, oyun platformlarında kullanıcıların NFT transfer etmesini sağlayan bir patent başvurusunda bulundu.
Sony, Oyun Platformlarında NFT Transferini Araştırıyor
HABER GİRİŞ

Büyük şirketlerin kripto para odaklı teknolojilere ilgisi her geçen gün artıyor. PlayStation’un geliştiricisi olan video oyunu devi Sony, kullanıcıların birden fazla oyun platformunda NFT transfer etmesine ve kullanmasına olanak tanıyan bir patent başvurusunda bulundu.

Sony’nin kriptoya olan ilgisi daha önce yaptığ sayısız ortaklık ve ticari marka tescili ile biliniyor. Şirket bunlara ek olarak “Dijital varlıkların oyun platformları arasında aktarılması ve kullanılması için NFT çerçevesi” başlıklı bir patent başvurusu yaptı.

Sony’nin NFT çerçevesi, bu varlıkları oyunlara entegre etmeyi amaçlıyor. İlgili teknoloji, dış görünümleri ve diğer popüler oyun içi işlevleri temsil edebilir.

Patent özetinde, “NFT’ler dijital varlığın birden çok farklı bilgisayar simülasyonunda veya birden çok farklı bilgisayar simülasyon platformunda kullanılabilmesi için kullanıcılara aktarılır” ifadeleri yer aldı. Sony, NFT mülkiyetinin, farklı simülasyonlar ve platformlarda kendi kullanımları için diğer son kullanıcı varlıklarına devredilebileceğini de sözlerine ekledi.

PlayStation 5 kullanıcıları, yeni teknoloji ile ana akım oyun başlıkları aracılığıyla NFT kullanım durumlarını deneyimleyebilecek. Aralık 2022 itibarıyla dünya çapında PlayStation Network’teki toplam aktif kullanıcı sayısı 112 milyondu ve bu rakam her geçen yıl artmaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

NFT’lere yönelik ilgi pek çok farklı platform tarafından artarak devam ediyor. Geçen ay müzik platformu Spotify, NFT entegrasyonu üzerinde hazırlık içerisinde olduğunu açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.