Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Solana’nın DEX’i Orca 18 Milyon Dolar Yatırım Fonu Topladı

Three Arrows Capital, Polychain ve Coinbase Ventures dahil olmak üzere birçok önde gelen yatırımcı Orca etkinliğine katıldı.
Solana’nın DEX’i Orca 18 Milyon Dolar Yatırım Fonu Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Solana ekosistem projesi Orca, en büyük girişim fonlarından bazıları tarafından yönetilen 18 milyon dolarlık bir A Serisi yatırım turunu tamamladı. Bu gelişme yüksek profilli yatırımcıların SOL tabanlı girişimleri desteklemeye istekli olduğunu gösteriyor.

Açıklamada, merkeziyetsiz platform Orca’nın, fonları Solana için otomatik piyasa yapıcı çözümlerini geliştirmeye devam etmek için kullanacağı kaydedildi.

Orca’nın yatırım etkinliğinde, Three Arrows Capital, Polychain, Placeholder ve Coinbase Ventures’ın yanı sıra A Serisi katılımcılar arasında Jump Capital, Sino Global Capital, DeFiance Capital, Zee Prime, Collab+Currency ve Solana Capital yer aldı.

Orca, basitleştirilmiş bir DEX deneyimi sunarak kendisini diğer otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılardan farklılaştırmayı amaçlıyor. DeFi ağı değeri 39 milyar doların üzerinde olan Solana blok zincirinde başlatılan ilk protokollerden biri olarak biliniyor.

Merkezi olmayan borsalar, blok zincirindeki trendlerden yararlanmak isteyen yatırımcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. DEX’ler kullanıcıları rahatsız eden sayısız sorunu çözerken, aynı zamanda yenilikçi ticaret çözümleri ve yeni katılımcılar için daha az kısıtlamalar sunduğunu iddia ediyor.

İşlem hacmi olarak Uniswap, PancapeSwap ve SushiSwap önde gelen DEX’ler arasında yer alıyor. Veriler tüm DEX’lerdeki günlük haciminin geçtiğimiz gün itibariyle 5.5 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%