Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIT Mining Ohio’da Yeni Madencilik Tesisi Kuruyor

Şirket Ohio’da madencilik tesisi geliştirmek için yeni bir anlaşma yaptı.
BIT Mining Ohio’da Yeni Madencilik Tesisi Kuruyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin madencilik şirketi BIT Mining, Ohio’da 85 megavatlık madencilik merkezi geliştirmek için 12.14 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. BTC.com altında işletilen madencilik havuzu işletmesinin tamamına sahip olan BIT Mining, tesisini kurmak için Viking Data Centers ile ortak girişim anlaşması yaptı.

Anlaşmanın bir parçası olarak BIT Mining, Viking Data’ya 10,84 milyon dolar ödeyecek ve kalan tutar şirket hissesi olarak ödenecek. BIT Mining anlaşma ile Ohio Bitcoin madencilik tesisinin %51’ine sahip olacak.

Tesisin geliştirilmesinin ilk aşaması, kapasitenin 15 Ekim 2021’e kadar 11 MW’a, ikinci ve üçüncü aşamaların ise sırasıyla 39 ve 35 MW’lık kapasitelere ulaşacağı belirtiliyor.

BIT Mining’in daha fazla envanter genişletme planları doğrultusunda 1.016 Bitcoin madencilik makinesini güvence altına aldığını da açıkladı.

Ohio tesisi, Kuzey Amerika lokasyonlarına sürekli bir hash gücü göçü sırasında ABD faaliyete geçecek birçok Bitcoin madencilik bölgesinden biri konumunda. Çin’in yaz aylarında kripto madenciliği baskısını takiben, şirketler ekipmanlarını denizaşırı ülkelere taşımak zorunda kaldılar.

GCM Yatırım Banner

Kuzey Amerikalı madencilik kuruluşları, büyük şirketlerin tesisleri için ek teçhizat satın almasıyla pazar paylarını genişletme fırsatı yakalıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.