Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanayi Üretim Endeksi Ağustos’ta Aylık Bazda Azaldı

TÜİK merakla beklenen sanayi üretim endeksi raporunu yayımladı. Endeks yıllık bazda artarken aylık bazda azaldı. Detaylar haberde...
Sanayi Üretim Endeksi Ağustos’ta Aylık Bazda Azaldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ağustos ayına ilişkin sanayi üretim endeksini açıkladı. Temmuz ayında endeks yıllık yüzde 7,4 artarken, aylık bazda yüzde 0,4 azalmıştı.  Endeks Ağustos ayında da yıllık bazda artarken, ayılık bazda azaldı.

Buna göre Ağustos ayında sanayi üretim endeksi yıllık bazda yüzde 3,1 arterken, aylık bazda yüzde 0,8 azaldı.

Sanayi üretim endeksi değişim oranları
Kaynak: TÜİK

Rapora göre sanayinin alt sektörleri incelendiğinde yıllık bazda  madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 5,1 imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 1,8 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 4,9 arttı.

Yine sanayinin alt sektörleri incelendiğinde aylık bazda madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 0,2, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 2,4 artarken, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 1,3 azaldı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.