Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Banka Sberbank Ethereum Tabanlı DeFi Platformunu Başlatıyor

Sberbank'ın blockchain ürün müdürü, DeFi'nin bir gün geleneksel bankacılık hizmetlerinin yerini alacağına inanıyor. Ayrıntılar geliyor...
Rus Banka Sberbank Ethereum Tabanlı DeFi Platformunu Başlatıyor
Yorum

Rusya merkezli yatırım bankası Sberbank, merkezi olmayan finans (DeFi) sistemine dayalı olarak geliştirilen platformunu Mayıs ayına kadar başlatmayı planlıyor. Banka herkese açık test aşamasını Mart ayında başlatmaya hazırlanıyor. Açıklama Sberbank’ın blockchain ürün direktörü Konstantin Klimenko tarafından yapıldı.

Platform başlangıçta Ethereum ağına dayanacak ve kullanıcılar MetaMask cüzdan uzantısını kullanarak platforma erişebilecek. DeFi, akıllı sözleşmeler kullanan ve aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir borçlanma ve borç verme aracı olarak tanımlanıyor.

Klimenko, DeFi’nin gelecekte geleneksel bankacılık hizmetlerinin yerini alabileceğini sözlerine ekledi. Bu, Sberbank’ın kriptoya ilk girişi değil. Banka geçen Mart ayında Rusya Merkez Bankası’ndan dijital varlıkları ihraç etmek ve takas etmek için bir lisans aldı ve bundan birkaç ay önce Rusya’nın ilk blok zinciri borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürdü.

Blockchain yöneticisi, Sberbank’ın DeFi platformunun Rusya’da birinci sınıf bir DeFi ekosistemi olmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, DeFi sistemlerinin geleneksel bankacılık hizmetleri pazarını değiştirebileceğine olan güvenini de dile getirdi.

Sberbank’ın bir milyon kurumsal müşteriye ek olarak 110 milyondan fazla müşterisi bulunuyor. Rusya Federasyonu Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı daha önce DeFi’nin doğasında bulunan risklere dikkat çekmişti. Ülkede kriptoların düzenlenmesine yönelik bir kararsızlık hakim

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%