Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Dijital Varlık Platformu Standard Custody’i Satın Alıyor

Blockchain şirketi Ripple, PolySign yan kuruluşu olan dijital varlık platformu Standard Custody’i satın alıyor. Detaylar haberde...
Ripple Dijital Varlık Platformu Standard Custody’i Satın Alıyor
HABER GİRİŞ

Ripple, New York merkezli dijital varlık platformu Standard Custody’i satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Şirket satın alımın hala düzenleyici onay sürecinden geçmesi gerekmesine rağmen, anlaşma tamamlandıktan sonra Ripple’ın tek hissedar olacağını bildirdi.

Ripple, düzenleyici lisans portföyünü desteklemek için Standard Custody’nin sınırlı amaçlı güven sözleşmesini ve para verici lisanslarını kullanacak .

Ripple Başkanı Monica Long anlaşmaya dair açıklamasında, Standard Custody’nin ABD’deki güven lisanslarına sahip olduğuna dikkat çekerek, “Blockchain’i her türlü merkezi olmayan finansal hizmet için kullanmak isteyen finansal kurumlara sadece teknoloji bileşenini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bir uyumluluk parçasına da ihtiyacınız var. Dolayısıyla bu lisanslar, bu tam amacı sunabilmemiz için gerçekten çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Standart Custody, kurumsal müşterilere dijital varlık saklama, emanet ve takas hizmetleri sağlıyor. Firma, Mayıs 2021’de New York güven lisansı için de novo başvuru onayını alan ilk dijital varlık firmaları arasında yer aldı.

Ripple’ın New York güven sözleşmesine sahip bir şirketi ele geçirme planı, ABD’de yürütmesine izin verilen işi genişletecek ve potansiyel olarak ödeme ağı olarak bilinen rolünün ötesine geçmesine olanak tanıyacak.

GCM Yatırım Banner

Ripple, ABD’de, düzenleyicinin XRP’nin bir menkul kıymet olduğu yönündeki suçlamaları üzerine federal mahkemede SEC ile karşı karşıya geldiği biliniyor. Son karar Ripple lehine olsa da, dava yüksek mahkemelerde görülmeye devam edecek.

Blockchain şirketi geçen yılın Mayıs ayında bir diğer kripto saklama hizmeti Metaco’yu satın almıştı. Şirket bu satın alma için 250 milyon dolar ödeme gerçekleştirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.