Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Reysaş ile Mercedes Benz Arasında Kira Sözleşmesi İmzalandı

Reysaş GYO, Mercedes Benz ile 11 yıllık kira sözleşmesi imzalarken, elde edilecek gelir açıklandı. İşte detaylar...
Reysaş ile Mercedes Benz Arasında Kira Sözleşmesi İmzalandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. yeni kira sözleşmesi hakkında yatırımcılara duyuru yaptı. Şirket ile Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. (MBO) arasında 11 yıllık kira sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Bunun 5 yılının geri dönülmez olduğu bildirildi. Sözleşme imzalanan alanın ise şirket portföyünde yer alan Kocaeli İli Gebze İlçesi Balçık Köyü 317 Ada 14 Parsel üzerinde 34.477,19 m2 arsa üzerine inşa edilen 51.063 m2’lik lojistik deponun 15.000 m2’lik depolama alanı olduğu açıklandı.

İlk 5 yılda yaklaşık olarak (KDV hariç) 12.000.000 Euro gelir elde edileceği söylendi.

Mercedes Benz’in altıncı kira yılı başında büyüme ve genişleme opsiyonlarını kullanması durumunda, sözleşmenin geri kalan yıllarında da KDV hariç 21.000.000 Euro daha gelir elde edilmesinin beklendiği aktarıldı.

Böylelikle 11 yıllık kira sözleşmesi kapsamında elde edilmesi planlanan gelir tutarı 33 milyon Euro olarak kaydedildi. Buna ek olarak her yıl yapılacak olan kira artış zamanlarında üretici ve tüketici fiyat endekslerinin ortalamasının da ayrıca ekleneceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket tarafında böyle olumlu gelişmeler yaşanırken, borsada işlem gören hisseleri yükseldi. RYGYO koduyla borsa kotunda yer alan hisseler, 5,79 lira ile yıllık bazda en yüksek seviyeye çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.