Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Say Enerji Ateş Çelik’ten 3,1 Milyon Euro Hasılat Bekliyor

Ateş Çelik’e rüzgar türbinleri tedarik eden Say Enerji, bu yılın son çeyreğinde elde etmeyi planladığı hasılat rakamını açıkladı.
Say Enerji Ateş Çelik’ten 3,1 Milyon Euro Hasılat Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, Ateş Çelik’ten (Ateş Wind Power), 2022 dördüncü dönem hasılat beklentisi hakkında bilgilendirme yaptı.

Şirketin, 2018 yılında yapılan çerçeve mutabakat kapsamında rüzgar türbinleri ve türbin kulelerinin belirli aksamlarını Ateş Çelik’e tedarik ettiği hatırlatıldı.

15 Şubat 2022 tarihinde yayımlanan Bilgilendirme Politikası’na göre şirketin 2022 yılının ikinci çeyreği itibarıyla Ateş Wind Power’dan hasılat beklentisini her çeyrekte açıklamaya başladığı belirtildi.

Buna göre Say Enerji 2022’nin dördüncü çeyreğinde Ateş Wind Power’dan rüzgar türbini ve türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından yaklaşık 3.120.000 Euro hasılat elde etmeyi bekliyor.

KAP açıklamasında, üçüncü çeyreğe ilişkin hasılatın beklentileri yönünde gerçekleştiği ve ayrıntıların finansal tablolarda yer aldığına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Say Enerji Hisseleri Borsada da Kazanıyor

Say Enerji Hisseleri Borsada da Kazanıyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin SAYAS kodlu hisseleri, saat 13.00 itibarıyla yüzde 1 artıda 20,40 liradan işlem görüyor. Son kapanışını 20,2 liradan yapan hisseler güne aynı seviyeden başladıktan sonra 21,12 liraya kadar çıktı.

Gün içi zirvesi aynı zamanda 21,88 olan rekor fiyata yaklaşmış durumda. Say hisseleri son haftalarda gösterdiği pozitif performans ile yatırımcısının yüzünü güldürenler arasında yer alıyor.

Haftalık bazda yüzde 23, aylık yüzde 25 ve yıllık dönemde yüzde 186 oranında getiri sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.