Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pay Başına 9,3 TL Verecek! O Şirketin Genel Kurulu Onayladı

Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS), KAP üzerinden kar payı dağıtım kararına ilişkin açıklama yaptı. Şirket ne kadar temettü verecek? İşte detaylar;
Pay Başına 9,3 TL Verecek! O Şirketin Genel Kurulu Onayladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal sonuçlarını, kar payı dağıtım kararlarını, yatırımlarını, iş ilişkilerini ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor.

Köklü şirketlerden olan ve temettü politikasıyla öne çıkan Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS), 1 Nisan tarihinde kar payı dağıtım kararına ilişkin duyuru yaptı.

Pay Başına 9,3 TL Verecek! O Şirketin Genel Kurulu Onayladı

Kaynak: KAP

Şirket, Yönetim Kurulunun kar payı dağıtım teklifinin Genel Kurul tarafından kabul edilerek kesinleştiğini belirtti. Tüpraş, yatırımcılarına 3 Nisan 2024’te dağıtılmak üzere hisse başına brüt 10,3799282 TL, net 9,3419353 TL nakit temettü dağıtacak

GCM Yatırım Banner

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde yapılan açıklamada finansal piyasalardaki gelişmelere ve şirketin likidite durumunun gelişimine göre yılın ikinci yarısında uygun koşullar olması halinde genel kurul kararı ile ilave kar payı dağıtım imkanlarının değerlendirilebileceği belirtildi.

Seçim sonrası 1 Nisan tarihli haftanın ilk işlem gününde endeks yüzde 0,17 ile sınırlı bir yükseliş gerçekleştirdi. Aynı gün içerisinde TUPRS yüzde 0,8 artışla günü 178,5 TL’den tamamladı. Hissede yıllık kazanç yüzde 147 seviyesine yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın