Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Palandöken Duyurdu! “Esnafın Finansal Sorunu Çözüldü”

Uzun süredir esnafın finansal sorununa değinen TESK Başkanı Palandöken, verilen desteklerinin olumlu sonuçlarından bahsetti. İşte detaylar...
Palandöken Duyurdu! “Esnafın Finansal Sorunu Çözüldü”
Yorum

Küresel çapta etkili olan ekonomi krizinin esnafları olumsuz etkilediğine yönelik çağrıda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnafa nefes kredisinin verilmesinin gerektiğini vurgulamıştı. TESK Başkanı Palandöken, esnafa verilen desteklerle ilgili bugün açıklama yaptı.

Palandöken, desteklerin piyasaya olumlu yansıdığını dile getirdi. Arz edilen kredi talebinin hayata geçirilmesinin camia adına sevindirici olduğunu aktardı. Diğer taleplerinde zaman içinde gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.

“Esnafın Finansal Sorunu Çözüldü”

Esnaf ve sanatkarların finansal sorunun çözüldüğüne değinen değinen TESK Başkanı, esnaflara yönelik kredi destek paketleriyle faizlerdeki düşüş ve kredi limitlerindeki artışın piyasaya olumlu yansıdığını ifade etti. Halk Bankası tarafından finanse edilen kredilendirme modeli ile 350 bin olan kredi limiti 500 bine, bir milyon olan kredi limiti ise bir buçuk milyona çıkarıldığını aktardı.  Pandemi sürecinden yeni çıkan esnafa verilen bu desteğin nefes kredisi olma özelliğini taşıdığını bildirdi.

Torba Yasa kapsamında görüşülen sicil düzenlemesi ile krediye ulaşmanın önündeki engelin kaldırılacağını ekledi. 415 meslek dalında 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkarın bağlı bulundukları Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla gerekli teminatı ve kefili göstererek krediden yararlanabileceklerini söyledi. Bu krediler için özel bankaların elini taşın altına koymalarının gerektiğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu