Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özgür Demirtaş’tan Kripto Kanunu Uyarısı: Yasaklara Yönelmeyin!

Türkiye'de Kripto para düzenlemesine yönelik çalışmalar devam ederken ekonomist Demirtaş, milyarlarca doların ülkeye akmasının sağlanabileceğini söyledi.
Özgür Demirtaş’tan Kripto Kanunu Uyarısı: Yasaklara Yönelmeyin!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de Kripto para düzenlemesine yönelik çalışmalar geçen yıl başlamıştı. Dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati söz konusu çalışmalar hakkında “Kripto para düzenlemesi bizim açımızdan bu iş bitti, son derlemeler yapılıyor.” ifadelerini kullanmıştı. Son düzenlemenin yapıldığı söylense de yakın bir zamanda AKP’li bir isimden mevzuat hazırlığı yapıldığı aktarılmıştı. Durum böyleyken adından fazlasıyla söz ettiren ekonomist Özgür Demirtaş’tan konu hakkında bir değerlendirme geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Demirtaş, Türkiye’nin 2024 yılının başlarında Kripto Kanunu çıkaracağını söyledi.

Bu kanunun olabildiğince özgürlükçü hazırlanmasının ülkeye büyük fayda sağlayacağını aktardı.

Türkiye’de çok sağlam yazılımcıların olduğunu dile getiren Demirtaş, “Blockchain alanında ülke olarak harikalar yaratabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yasaklar Olursa Milyarlarca Dolar Kaçar

Bunun için kanunun asla yasaklara yönelmemesi gerektiğini söyleyen Demirtaş, yurt içi borsalar dışında her şeyin yasaklanmasının, Türkiye’den milyarlarca doların kaçasına neden olacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Ekonomist Demirtaş, Blockchain mühendislerinin Türkiye’ye gelmesinin önünü açacak bir düzenleme yapıldığında milyarlarca ekstra doların ülkeye akmasının sağlanacağını söyledi.

Hükümetin ve kanun yapıcıların muhakkak bu sektörün ileri gelenleri ile beraber hazırlık yapmasının büyük fayda sağlayacağını söyledi. Demirtaş açıklamasının sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki bu fırsatı değerlendirebilmek dileği ile.”

Kripto para düzenlemesinin yanında bugün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni’nde yaptığı “Borsa Oyun Alanı Değildir” açıklaması hakkında yorum yapan Demirtaş, “Borsa bir oyun alanı değildir. Finansal Okur Yazarlığı olmayan bir kişi asla kendi başına hisse seçmemelidir. Parasını daima profesyonel uzmanlara danışarak kullanmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.