Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek’ten Borsa Uyarısı: Oyun Alanı Değil!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Borsanın oyun alanı olmadığını söyledi. Detaylar haberde...
Bakan Şimşek’ten Borsa Uyarısı: Oyun Alanı Değil!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni’ne Katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, önemli açıklamalarda bulundu.

Orta Vadeli Program (OVP) hakkında konuşan Şimşek, önemli hedefin sermaye piyasalarını derinleştirmek olduğunu söyledi. Sermaye piyasalarının önünün açılmasıyla Türkiye ekonomisinin dünyaya oranla daha hızlı büyüyeceğini aktardı.

Borsanın sermaye piyasalarının çok değerli bir kurumu olduğun belirten Bakan Şimşek, “Borsanın sağlıklı işlemesi firmaların sağlıklı finansmana erişiminin en önemli itici gücü olacaktır. Borsa bir oyun alanı değildir.” açıklamasında bulundu.

“TL Varlıklara Ciddi Talep Var”

Bakan Şimşek, tüm vatandaşlara finansal okuryazarlık dersinin verilmesi gerektiğini söyledi.

Aylık enflasyonda ivme kaybının söz konusu olduğunu dile getiren Şimşek, bunun 2024 yılında daha da ivme kazanacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Enflasyonun tek haneye düşmesiyle firmaların çok daha makul maliyetlerle kaynağa erişeceğini söyledi. Makrofinansal istikrarın pekiştiğini ve TL varlıklara ciddi bir talep olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın