Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AKP’den Kripto Varlık Düzenlemesi Geliyor

Geçen yıl gündeme gelen kripto varlık düzenlemesi yeniden konuşulmaya başlandı. AKP’li İleri, piyasayı düzenleyecek taslak üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
AKP’den Kripto Varlık Düzenlemesi Geliyor
HABER GİRİŞ

Geçen yılın başında AKP grubunun kripto para piyasasını düzenleyici yasa tasarısı üzerinde çalıştığına yönelik gelen haberler bugün itibarıyla olgunluk kazandı. AKP’nin Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, kripto varlık için mevzuat hazırlığı içinde oldukları bilgisini verdi.

Blokzincir ekosistemi içerisinde yer alan önemli kuruluşlarla ilgili etkinliklerde bir araya geldiklerini ve bu sektörü yakından takip ettiklerini söyleyen İleri, “Yasama süreciyle teknolojik gelişmenin birbirinden kopuk olmamasına önem veriyoruz” dedi.

Kripto para piyasasının gelişmiş ülkelerde de yeni yeni olgunlaşmaya başladığını belirterek, Avrupa Birliği (AB) Kripto Varlıkları Yönetmeliği’nin gelecek yıl devreye gireceğine atıf yaptı. ABD’de ise konuya ilişkin kapsayıcı bir uygulamanın olmadığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Türkiye, bu anlamda hızlı hareket eden ülkelerden biri. Geçtiğimiz yıllarda bir çalışma başlattık. Ben de sürecin bir kısmında vardım. Kripto varlıklar noktasında ciddi bir toplumsal ilgi var. Burada vatandaşımızı korumak, vatandaşımızın güvenliğini sağlamak ama bir yandan da blokzincir zihniyetinin önünü açmak, onun önünü kapatmamak noktasında çalışmalarımız oldu, oluyor. Bu kapsamda sektörle de iletişim halindeyiz. İlgili kurumlar çalışmalarını yapıyorlar. İlerleyen süreçlerde bu konu tekrar gündeme gelecek.” (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.