Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oy için Yarışan Adaylar Toplam Ne Kadar Harcadı?

Yoğun bir şekilde yürütülen yerel seçim kampanyaları için toplamda 500 milyon dolarlık harcama yapıldığı düşünülüyor.
Oy için Yarışan Adaylar Toplam Ne Kadar Harcadı?
HABER GİRİŞ

Türkiye’de 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen seçimler sona erdi. Adaylar daha fazla oy alarak galibiyetlerini ilan edebilmek için adeta yarışırken oldukça yüksek tutarlar harcadı. Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) ve FESPA Eurasia, sektörde yerel seçimlerin genel seçimlere göre 3 katı hareket getirdiğini açıkladı.

Sektör yetkililerinin aktardığı verilere göre adaylar alanlarına göre tanıtım için 1 milyon – 10 milyon arasında değişen rakamlar harcadı. Bu rakam göreve geldikten sonra 5 yıl boyunca elde edecekleri maaş veya gelirin onda birine denk geldi.

Türkiye’de seçim süreci için kullanılan araçlar, baskılı ürünler, ek harcamalar ve tüm seçim kampanyaları düşünüldüğünde toplamda 500 milyon dolarlık harcama yapıldığı tahmin ediliyor. Güncel dolar kuruna göre 500 milyon dolar 16,2 milyar TL’ye karşılık gelmektedir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.