Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mustafa Elitaş EYT’nin Hayata Geçirileceği Tarihi Açıkladı!

Milyonlarca vatandaşın dört gözle takip ettiği EYT konusuna ilişkin yeni bir bilgi verildi. Mustafa Elitaş, EYT'nin hayata geçeceği tarihi açıkladı.
Mustafa Elitaş EYT’nin Hayata Geçirileceği Tarihi Açıkladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna yönelik yetkililerden açıklamalar gelirken en son bilgiyi Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan geldi.

Elitaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in çalışmasını çok kapsamlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirdiğini aktardı. 2022 bitmeden bu konunun yasallaşacağını ve 2023’ten itibaren hayata geçileceğini söyledi.

EYT Sorununu Ak Parti Düzeltecek

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili durum varsa bunun Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Yaşar Okuyan’ın bir hediyesi olduğunu belirtti. Bu durumunu düzeltmenin Ak Parti iktidarına düştüğünü belirtti. Bu konuda çok farklı yorumlar yapıldığı takdirde çeşitli umutların ve beklentilerin ortaya çıkabileceğini ifade etti.

Beklentilerin Tamamının Karşılanması Mümkün Değil

Ak Parti Grup Başkanvekili Elitaş ayrıca kamuoyunda ortaya çıkan beklentilerin tamamının karşılanması mümkün olmayacağının altını çizdi. Beklentilerin kabul görmeye başladığı anda ve istenilenin olmadığı zaman hayal kırıklığının yaşanabileceğini söyledi. Bilgi’in açıklamalarının dışında başka yorumların dikkate alınmaması gerektiğini aktardı.

Milyonları ilgilendiren EYT ile ilgili Bilgin, çalışmaların Aralık ayına kadar biteceğini duyurdu. Çalışmaların teknik olarak bittiğini yakın bir zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacaklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.