Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mustafa Elitaş EYT’nin Hayata Geçirileceği Tarihi Açıkladı!

Milyonlarca vatandaşın dört gözle takip ettiği EYT konusuna ilişkin yeni bir bilgi verildi. Mustafa Elitaş, EYT'nin hayata geçeceği tarihi açıkladı.
Mustafa Elitaş EYT’nin Hayata Geçirileceği Tarihi Açıkladı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna yönelik yetkililerden açıklamalar gelirken en son bilgiyi Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan geldi.

Elitaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in çalışmasını çok kapsamlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirdiğini aktardı. 2022 bitmeden bu konunun yasallaşacağını ve 2023’ten itibaren hayata geçileceğini söyledi.

EYT Sorununu Ak Parti Düzeltecek

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili durum varsa bunun Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Yaşar Okuyan’ın bir hediyesi olduğunu belirtti. Bu durumunu düzeltmenin Ak Parti iktidarına düştüğünü belirtti. Bu konuda çok farklı yorumlar yapıldığı takdirde çeşitli umutların ve beklentilerin ortaya çıkabileceğini ifade etti.

Beklentilerin Tamamının Karşılanması Mümkün Değil

Ak Parti Grup Başkanvekili Elitaş ayrıca kamuoyunda ortaya çıkan beklentilerin tamamının karşılanması mümkün olmayacağının altını çizdi. Beklentilerin kabul görmeye başladığı anda ve istenilenin olmadığı zaman hayal kırıklığının yaşanabileceğini söyledi. Bilgi’in açıklamalarının dışında başka yorumların dikkate alınmaması gerektiğini aktardı.

Milyonları ilgilendiren EYT ile ilgili Bilgin, çalışmaların Aralık ayına kadar biteceğini duyurdu. Çalışmaların teknik olarak bittiğini yakın bir zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacaklarını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu