Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyar Liralık Dev Anlaşma Teknoloji Şirketi Hisselerini Uçurdu

Geçen yılın sonlarında halka arz olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., dev sözleşmelerine bir yenisini daha ekledi. Detaylar haberin devamında;
Milyar Liralık Dev Anlaşma Teknoloji Şirketi Hisselerini Uçurdu
HABER GİRİŞ

Halka arz olmasından bu yana geçen sürede yatırımcısına yüzde 600’ün üzerinde getiri sağlayan tarım ve yüksek teknoloji şirketi Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., büyük çaplı yeni sözleşmesinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, HÜNNAP markasıyla ilgili gerçekleştirilen dikkat çekici anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Borsa İstanbul’da AGROT koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, HÜNNAP markası çatısı altında üretilen ürünlerin alımı için 1 milyar TL değerinde sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

2013 yılında kurulan şirketin açıklamasının devamında sözleşme kapsamındaki diğer detaylar sunuldu. Agrotech’in firmaya gerekli hammadde tedariğinde bulunacak olup verilen hammaddenin HÜNNAP tarafından işlenip şirkete teslim edileceği ifade edildi.

Şirketin üretilen ürünlerin alımı için HÜNNAP markalı tüm atıştırmalık çeşitleri ile suppliment eczacılık ürünlerinde 1 milyar TL değerinde alım güvencesi vermekte olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Sözleşme kapsamında ürünlerin yüzde 100 yerli ve milli kaynaklardan üretilmesinin amaçlandığından da bahsedilirken HÜNNAP markasının gerek iç piyasada gerekse dış piyasada yoğun talep görmesine bağlı olarak bahsi geçen rakamların çok üzerinin hedeflendiğinin altı çizildi.

Öte yandan geçen haftaki bir diğer KAP bildiriminde, Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’nin yeni bir şirket alımı için ön görüşmelere başladığı duyurulmuştu.

Merkezi İstanbul İlinde bulunan gıda ve bebe bisküvisi ile çeşitli ürünlerin üretimini yapan ve yaptıran, yaklaşık 50 bin adet satış noktasında ağı bulunan bir firmanın yüzde 70’inin alınması için ön görüşmelere başlandığı bilgisi verilmişti.

AGROT Hisseleri Duyuruyla Birlikte Yükselişe Geçti

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,34 değer artışıyla 9.024,77 puana yükselirken haber yazımı itibarıyla geri çekilmeyle 8.966,78 puanda seyrediyor.

Gün içinde kırmızı görünüm veren AGROT hisseleri ise dev sözleşme duyurusuyla birlikte hareketlendi ve çıkışa geçti.

Şirketin hisselerin değeri, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 7,2‘lik yükselişle 45,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

AGROT Hisseleri Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım hisseleri, daha uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisseler, haftalık ve aylık grafikte yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 37,5, ve yüzde 194 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.