Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MicroStrategy Yüklü BTC Alımı: Tüm Arzın Yüzde 1’ine Sahip Oldu!

Michael Saylor’ın başında olduğu MicroStrategy BTC alımları yapmaya devam ediyor. Şirket 9.245 BTC daha aldı. Ayrıntılar geliyor…
MicroStrategy Yüklü BTC Alımı: Tüm Arzın Yüzde 1’ine Sahip Oldu!
HABER GİRİŞ

Bilişim şirketi uzun zamandır gerçekleştirdiği Bitcoin alımlarına bir yenisini ekledi. Şirketin icra kurulu başkanı Michael Saylor, MicroStrategy’nin 623 milyon dolar nakit karşılığında 9.245 Bitcoin daha satın alarak toplam bitcoin varlığını 214.246 BTC’ye çıkardığını duyurdu

Bu son satın almayla birlikte şirket artık 21 milyon adet olan maksimum BTC arzının yüzde 1’inden fazlasını elinde tutuyor. Açıklamada en son satın alımının 11 Mart ile 18 Mart arasında Bitcoin başına ortalama 67.382 dolar fiyatla gerçekleştiği bilgisi verildi.

MicroStrategy son Bitcoin’leri, yakın zamanda gerçekleştirilen özel dönüştürülebilir kıdemli senet arzından elde edilen 592,3 milyon doların yanı sıra 30,7 milyon dolarlık fazla nakit kullanarak satın aldı.

Şirketin tüm BTC’lerinin toplam satın alma fiyatı yaklaşık 7,53 milyar dolar iken mevcut piyasa değeri 13,5 milyar doların üzerinde bulunuyor Bitcoin fiyatı bu yıl yükselerek 73.000 doların üzerine çıktı ve ardından şu anki 63.000 dolar seviyesine geriledi.

MicroStrategy’nin Bitcoin başına ortalama satın alma fiyatı, ücretler ve masraflar dahil olmak üzere 35.160 dolar seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.