Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Michael Saylor: Bitcoin Fiziksel Mülkten Çok Daha İyi

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, Bitcoin'e yönelik destek dolu açıklamalarını sürdürüyor. Saylor son olarak Bitcoin ile fiziksel mülk edinmeyi karşılaştırdı. Detaylar haberde...
Michael Saylor: Bitcoin Fiziksel Mülkten Çok Daha İyi
Yorum

MicroStrategy kurucusu ve Bitcoin maksimalisti Michael Saylor , altın, şirket hisseleri ve gayrimenkul gibi fiziksel mülklerin değerinin aktarılmasıyla ilgili sorunları açıklarken Bitcoin’e verdiği desteği yineledi.

Temelde yatan iş kanıtı (PoW) fikir birliği mekanizması hakkında konuşan Saylor, Bitcoin’in 20 milyar dolarlık tescilli madencilik donanımı ve enerji ile desteklendiğini vurguladı.

Saylor, altın ve toprak gibi geleneksel varlıkların coğrafi sınırların ötesine taşınmasının neredeyse imkansız olduğuna dikkat çekerek, “Afrika’da bir mülkünüz varsa, Londra’da yaşayan birisi sizden kiralamak istemez. Eğer bir milyar dolarlık Bitcoin’iniz varsa, onu ödünç verebilir ya da dünyadaki herhangi birine kiralayabilirsiniz.” açıklamasını yaptı.

Michael Saylor açıklamalarının devamında, Bitcoin örneğinde olmayan, uzun vadede fiziksel mülke sahip olma ve miras alma ile bağlantılı yüksek bakım maliyetlerinin ve vergilerin altını çizdi.

Bitcoin’in her yere taşınabilecek ve küçük parçalar halinde edinilebilecek bir mülkü temsil ettiğini belirten Saylor, “Çocuklarınızın çocuklarına çocukların çocuklarına verebilirsiniz. 250 yıl sonra, belki de ailen hâlâ mülkün sahibidir.” diye konuştu.

Girişimci, Bitcoin ağının 13 yıldan fazla bir süredir saldırıya uğramadığını ve şu anda dünyanın en güvenli ağı olduğunu yineledi. Saylor, Bitcoin ağında daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için yapılan düzenli yükseltmelerin yanı sıra katman-2 ve katman-3 uygulamalarına yönelik yeniliklerin altını çizdi.

Ünlü isim Bitcoin’e büyük ilgi duyuyor ve uzun zamandır kurucusu olduğu şirket aracılığı ile alımlar gerçekleştiriyor. Saylor geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin’in altını şeytanlaştıracağını savunmuştu. Bitcoin’in altından farklı olarak daha fazla yargı alanında para birimi olarak kabul edilme şansının yüksek olduğunu söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%