Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Michael Saylor’a Vergi Kaçakçılığı Davası: İddiaları Reddetti

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Washington Başsavcısı tarafından vergi kaçırdığı iddiasıyla dava edildi. Detaylar geliyor...
Michael Saylor’a Vergi Kaçakçılığı Davası: İddiaları Reddetti
Yorum

Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak bilinen Michael Saylor, Washington DC Başsavcısı tarafından dava edildi. Saylor, Washington DC Başsavcısı Karl Recine tarafından, vergi kaçırmakla suçlanıyor.

Recine, on yılı aşkın süredir Saylor’un Washington’da yaşadığını ve bu süre içerisinde herhangi bir vergi ödemediğini, öne sürdü. Ayrıca Saylor’un kendisini Florida’da ikamet ediyormuş gibi gösterdiğini belirtti.

Başsavcı açıklamasında, “Bugün, on yıldan fazla bir süredir bölgede yaşayan, ancak gelir vergisi ödemeyen milyarder bir teknoloji yöneticisi olan Michael Saylor’u vergi sahtekarlığı nedeniyle dava ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Saylor Suçlamaları Reddetti

Savcılık ilerleyen günlerde Saylor’un kurucusu olduğu MicroStrategy’e de dava açmaya hazırlanıyor. MicroStrategy kurucusu ise açılan dava sonrası kısa bir açıklama yaparak, iddialara saygı duyduğunu ancak suçlamaları reddettiğini belirtti. Mahkemeden çıkacak sonucun adil olacağına inandığını ifade etti.

Savcılığın iddiasına göre Saylor, 25 milyon dolar değerinde vergi kaçırdı. Ünlü isim Bitcoin’e en çok destek verenlerden biri olarak biliniyor. MicroStrategy geçtiğimiz dönemde belirli zaman aralıklarında Bitcoin alımları gerçekleştirdi.

Bitcoin’de yaşanan büyük düşüş, şirketin gerçekleşmemiş zarar miktarının da artmasına neden oldu. Firma bugüne kadar Bitcoin satışı gerçekleştirmedi.

Saylor geçtiğimiz günlerde MicroStrategy’de CEO’luk görevini bıraktığını açıklamıştı. Bitcoin destekçisi isim şirkette icra kurulu başkanı olarak görev almaya devam edecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%