Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Michael Saylor Bitcoin’in Altını Şeytanlaştıracağını Düşünüyor

MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, Bitcoin’in geleceğine dair görüşlerini paylaştı. Ayrıntılar haberde…
Michael Saylor Bitcoin’in Altını Şeytanlaştıracağını Düşünüyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in dünyadaki en büyük destekçilerinden biri olan MicroStrategy kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor, kripto para biriminin geleceğine dair tahminlerde bulundu.

Saylor’un gündeminde, Bitcoin’in altın ile karşılaştırmasına dair tartışmalar vardı. Michael Saylor, son piyasa çöküşüne rağmen, Bitcoin’in altını devirme projeksiyonunun hala yolda olduğunu söyledi.

Altının büyük olasılıkla Bitcoin’in büyümesinin tetiklediği bir şeytanlaştırma yaşayacağını belirten Saylor, bunun iniş ve çıkışlarla karakterize olacağını kabul etti. Saylor, Bitcoin’in altından farklı olarak daha fazla yargı alanı tarafından para birimi olarak kabul edilme şansının yüksek olduğunu kaydetti.

Geleneksel eleştirmenler ve ana akım analistlerin kripto ekonomisini anlamadığını belirten Saylor, “Bitcoin’i anlamıyorlar ve oynaklıktan nefret ediyorlar. Bitcoin zamanla altını yavaş yavaş şeytanlaştıracak, 21. yüzyılda para olarak kabul edilmeyecek” diye konuştu.

Yatırımcılara Uzun Vade Vurgusu

Bitcoin’in oynaklığı ile ilgili endişelere de değinen Saylor, fiyattaki dalgalanmaların Bitcoin’in bir parçası olduğunu belirterek uzun vadeli yatırımcıların rahatsız edilmemesi gerektiğini söyledi. Yatırımcıların kısa vadede para kazanmak istemesi nedeniyle Bitcoin’in oynaklık konusunda eleştiri aldığını öne sürdü.

GCM Yatırım Banner

Saylor, uzun vadeli stratejinin MicroStragey’nin Bitcoin yatırım planına rehberlik ettiğini belirtti. Şirket Ağustos 2020’den bu yana Bitcoin alıyor ve rezervlerinde 200’den fazla BTC bulunduruyor.

Michael Saylor geçtiğimiz günlerde MicroStrategy’de CEO’luk görevini bıraktığını açıklamıştı. Saylor yoluna icra kurulu başkanı olarak devam edeceğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın