Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Bir Ayın En Düşük Seviyesinde

Verilere göre kripto korku ve açgözlülük endeksi son bir ayın en düşük seviyesine gerilemiş durumda. Peki, bu ne anlama geliyor? Detaylar haberde;
Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Bir Ayın En Düşük Seviyesinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto yatırımcı hissiyatı, piyasa çöküşünün ardından aşağı yönlü seyrederken, kripto para birimleri fiyatları geçen ay kaydedilen ilerlemenin silinmesiyle önemli destek seviyelerini koruma telaşında. Bu gelişmelerin ışığında, Korku ve Açgözlülük Endeksi ise tersine dönerek bir ayın en düşük noktasına geri döndü.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, hafta sonundan itibaren gördüğü düşüşle korku bölgesine doğru yaklaştı.

Kripto Pazarı için Dikkat Çeken Veriler

Endeks, haber yazımı itibarıyla 48 puan değerinde ve bu da onu açgözlülükten çok korku bölgesine yaklaştırıyor. Ayrıca, yatırımcıların piyasaya giriş yapma konusunda daha temkinli davrandıklarını gösteriyor ki bu da son birkaç gün içinde piyasadaki durgun ivmenin nedenini ortaya koyuyor.

Bunun yanı sıra, Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin Ocak ayından bu yana ilk kez bu kadar düşük seviyede seyretmesi dikkat çekici.

Bitcoin ve altcoin pazarındaki yatırımcıların duygularının puana dönüştürülmüş hali olarak nitelendirilen Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin şu anda oturduğu seviye, 47-53 aralığına düşmekte ve bu durum nötr olarak kabul ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Bu ise endeks korku bölgesine yakın olsa bile, yatırımcıların kriptoya yatırım yapma konusunda hala kararsız olduğu anlamına geliyor. Ancak, buradan sadece 2 puanlık bir düşüşün ayı piyasasına karşı mücadele devam ederken kolayca korku bölgesine sürüklenmesini sağlayabileceği belirtiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Alternative.me

Piyasa Hızlı Kazançları Geride Bıraktı

Şu anda kripto pazarında hissedilen satış baskısının büyük bir kısmının, heyecanla beklenen Ethereum Shanghai yükseltmesinin bir sonucu olduğu düşünülüyor. Milyarlarca doların sözleşmeye kilitlenmesiyle birlikte, dijital paraların kademeli olarak kilidi açıldıkça piyasaya ciddi bir ETH yığınının dökülmesi bekleniyor.

Bu beklenti aynı zamanda Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin neden bu kadar uzun süre tarafsız bölgede kaldığını da açıklıyor.

Söz konusu yükseltme, Mart ayından Nisan ayına ertelenmiş olsa da, yatırımcılar piyasaya adım atmadan önce yükseltmenin sonucunu görmeyi bekliyorlar.

Ayrıca şu anda piyasada daha az oynaklık mevcut ve muhtemelen birden fazla borsada USD transferinin askıya alınmasının bir sonucu olarak Bitcoin (BTC) ticaret hacminde hafif bir artış gözlemleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın