Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum için Beklenen Şangay Yükseltmesi Ertelendi: İşte Yeni Tarih

Ethereum ağının Mart ayı için hazırlandığı Şangay Yükseltmesi için erteleme kararı aldı. Detaylar haberde…
Ethereum için Beklenen Şangay Yükseltmesi Ertelendi: İşte Yeni Tarih
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum yatırımcılarının beklediği Şangay Yükseltmesine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Geliştiricileri merakla beklenen yükseltmeyi yaklaşık iki hafta erteledi. Başlangıçta Mart sonu için tahmin edilen Şangay Yükseltmesi, muhtemelen Nisan ayının ilk iki haftası içinde gerçekleştirilecek.

Gecikme, 2 Mart’ta bir Ethereum geliştirici toplantısında duyuruldu. Toplantı sırasında çekirdek geliştiriciler, hard fork’un 14 Mart’ta yapılması planlanan Goerli testnet lansmanından yaklaşık iki hafta sonra gerçekleşeceği konusunda fikir birliğine vardılar.

Ethereum çekirdek geliştiricisi ve proje koordinatörü Tim Beiko, “Ana ağ için, genellikle insanlara duyurudan en az iki hafta sonra süre vermek istiyoruz” açıklamasında bulundu. Beiko, açıkça bir ana ağ tarihi üzerinde anlaşmadıklarını, ancak Goerli’de işlerin iyi gittiğini varsayarsak 16 Mart’taki bir sonraki geliştiriciler toplantısında muhtemelen bir tarih belirleyeceklerini ifade etti.

Shanghai Capella’nın, Goerli’ye yükseltilmesi, Ethereum müşterileri ve staking sağlayıcıları için Şangay hard fork’un ana ağda başladığında sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için son şans olacak.

Yükseltme ile ETH Kilitleri Açılacak

Uzun zamandır beklenen Şangay ana ağ yükseltmesi, Beacon Chain’de stake edilen Ethereum’un aşamalı olarak geri çekilmesine izin verecek. Bu durum bazı çevreler tarafından Ethereum fiyatında bir düşüş yaşanabileceğine dair endişeleri beraberinde getirdi.

Şu anda Beacon Chain’de tüm arzın yüzde 14’ünden fazlasını temsil eden 17,1 milyon ETH bulunuyor. Mevcut fiyat itibarıyla bu varlıkların değeri 28 milyar dolar seviyesinde. Ethereum yazım itibarıyla 192 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1,550 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%