Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Sağlık Şirketini Bünyesine Kattı! İmzalar Atıldı

Koç Holding, Anatolia Hospital markasıyla Antalya’da faaliyet gösteren KMC’nin sermayesinin yüzde 80’ine denk gelen payın devir işlemlerinin tamamladığını duyurdu.
Koç Holding Sağlık Şirketini Bünyesine Kattı! İmzalar Atıldı
HABER GİRİŞ

Koç Holding (KCHOL), 27 Mart’ta yaptığı açıklamada sağlık sektöründe büyüme fırsatlarına yönelik değerlendirmeleri kapsamında yeni bir adım attığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden detayları paylaşan şirket, sağlık şirketinin yüzde 80’ine denk gelen payın satın alındığını belirtti.

Anatolia Hospital markasıyla Antalya’da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret’in (KMC) sermayesinin yüzde 80’ine denk gelen 66.581.000 TL nominal değerli payın satın alınması süreciyle ilgili olarak pay devir işlemlerinin tamamlandığı paylaşıldı.

Devre konu paylar için alım bedelinin 82.776.249 euro olarak belirlendiği ve tutarın yüzde 95’i karşılığında ödemenin peşinen yapıldığı ifade edildi.

KMC’nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere şirketin ve KMC’de toplam yüzde 20 paya sahip olan Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel arsında pay sahipleri sözleşmesinin imzalandığı kaydedildi.

Pay sahipleri sözleşmesi uyarınca tarafların paylarını belirli istinai haller haricinde 31 Mart 2026 tarihine kadar satmama taahhüdü ile 31 Mart – 30 Haziran 2026 tarihleri arasında kullanılmak üzere Koç Holding’in alım opsiyonunun, azınlık hissedarların ise satma opsiyonunun bulunduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.