Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya’nın Teknoloji Devleri Metaverse Altyapısı için Bir Araya Geliyor

Aralarında Mitsubishi ve Fujitsu’nun yer aldığı bazı Japon teknoloji şirketleri metaverse altyapısı oluşturmayı planlıyor.
Japonya’nın Teknoloji Devleri Metaverse Altyapısı için Bir Araya Geliyor
Yorum

Japonya’nın önde gelen bazı şirketleri, ülkenin Web3 stratejisini ileriye götürmek için açık bir metaverse için altyapı oluşturmak üzere bir araya geliyor. Bu şirketler arasında Fujitsu, Mitsubishi gibi devler dikkat çekiyor.

Fujitsu basın açıklamasında, “Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesini” genişletmek için kullanılacak RYUGUKOKU (TBD) adlı birlikte çalışabilir bir metaverse yapısı oluşturmak amacıyla, otomobil üreticisi Mitsubishi ve küresel banka Mizuho da dahil olmak üzere dokuz şirketle iş birliği yaptığını bildirdi.

Açıklamada, metaverse ittifakının amacının, şirketlerin Web3 pazarlama, iş reformu ve tüketici deneyimi girişimlerinden yararlanmaları için çerçeve oluşturmaya yardımcı olmak olduğu belirtildi. RYUGUKOKU (TBD), kullanıcıları şirketler ve devlet kurumları tarafından oluşturulan farklı Web3 hizmetlerine bağlamak için sanal bir dünya olarak hizmet verecek.

Platform aracılığı ile kişiselleştirilmiş bir metaverse deneyimi sağlamak için kullanıcıların bilgilerini toplayan “Otomatik Öğrenen Avatarlar” uygulanacak.

Japonya, Web3 teknolojisini ulusal gündemine entegre etmek için çalışmalar yürütüyor. Ekim ayında, Başbakan Fumio Kishida, ülkenin NFT’ler ve metaverse dahil olmak üzere dijital dönüşüm hizmetlerine yatırım yapacağını söylemişti.

Kasım ayında Dijital Bakanlığı, devlet kurumlarının Web3’e girmesine yardımcı olmak için merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) oluşturma planlarını paylaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%