Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Işıkhan Tarih Verdi: Emeklilerin Bayram İkramiyesi Hesaplara Yatıyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihi duyurdu.
Işıkhan Tarih Verdi: Emeklilerin Bayram İkramiyesi Hesaplara Yatıyor!
HABER GİRİŞ

Milyonlarca emeklinin beklediği Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğine dair yetkili ağızdan açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ödenme tarihlerini sosyal medyadan duyurdu.

Bakan Işıkhan’ın açıklamasına göre, ikramiyeler 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılacak. 4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alanların ödeme günü, 17 ve 18 olanlara 2 Nisan’da; 19,20,21 ve 22 olanlara 3 Nisan’da; 23,24,25 ve 26 olanlara 4 Nisan’da ödemeler hesaplara yatırılacak.

Emeklilerin bayram ikramiye tarihleri
Kaynak: Vedat Işıkhan/X

4B (Bağ-kur) kapsamında gelir ve maaş alan vatandaşların ikramiyeleri ise 5 Nisan tarihinde hesaplara yatmış olacak.

Işıkhan, 4C kapsamında her ayın 1’i ile 5’i arasında maaş alan emeklilerin ikamiye ödeme gününü de açıkladı. Buna göre maaş günü 1 ve 2 olanlara 2 Nisan; 3,4 ve 5 olanlara aylıkları ile birlikte aynı günde olmak üzere 3-5 Nisan tarihinde ödenecek.

Emeklilerin Promosyon Başvuruları Başladı

Emeklileri ilgilendiren bir diğer gelişme ise kamu bankaları tarafından yapılacak promosyon ödemeleri oldu. Kamu bankalarında 8 ila 12 bin liraya yükseltilen emekli promosyon tutarları için güncelleme başvuruları bugün itibarıyla başladı. Ödemelerim Perşembe günü başlaması planlanıyor.

GCM Yatırım Banner

Emeklilerin banka tercihlerinde promosyonun miktarı önemli olurken, bu ödemenin miktarı maaşlara göre belirleniyor. Bankalar tarafından emeklilerden 3 yıl taahhüt isteniyor. Buna rağmen süre dolmadan banka değiştirmek mümkün olacak.

Emekliler başvurularını promosyon tercihi yapacaklarını banka şubelerinden gerçekleştirebilecek. Bu tercih e-devlet üzerinden de yapılabilecek. Özel bankaların da promosyon tutarlarında güncelleme için çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.