Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hükümetin İndirim Çağrısına Katılım Artıyor

Hükümetin, enflasyona karşı işletmelerin elini taşın altına koyması gerektiği mesajı yayılım kazanıyor. Marketlerden sonra sanayiciler de indirime yeşil ışık yaktı.
Hükümetin İndirim Çağrısına Katılım Artıyor
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın 5 Ekim günü marketlere yaptığı indirim çağrısına yanıt gelmeye devam ediyor. Zincir marketler arasında gelen Migros’un Kasım ayına kadar indirim kampanyasını sürdüreceği ve Tarım Kredi Kooperatifi’nin indirimlere bugünden itibaren başlayacağını duyurmasının ardından sivil toplum kuruluşları (STK) da indirim çağrısına katılımı sürdürdü.

Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, indirim kampanyasının yüksek gıda enflasyonunu baskılamada önemli olduğunu kaydetti.

Enflasyonla mücadeleye destek vermek için sanayicilerin de Bakan Bolat’ın indirim çağrısına yanıt vereceğini belirterek, “Biz de İSO olarak bu çerçevede sanayicilerimizi imkânları ölçüsünde bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Paylaştığı yazılı açıklamada, ekonomide yeni dengenin sağlanması gerektiğine dikkat çeken İSO Başkanı şöyle konuştu:

“Bu, paramıza dönük güveni arttırmak ve ekonomi politikaların da öngörülebilirliğini tesis etmek açısından yaşamsal önemdedir. Bu yaşamsal ekonomik sorunumuz ile ilgili olarak son dönemlerde kararlı, özverili ve rasyonel bir mücadelenin sürdürüldüğünü görüyoruz. Bu yönde ekonomi yönetimimiz tarafından atılan tüm adımların ve verilen mesajların önemli olduğunu düşünüyorum.”

GCM Yatırım Banner

İSO Başkanı gibi İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) başkanları da hükümetin indirim kampanyasına destek vermiş, bu kapsamda tüm işletmelerin kampanyaya katılım sağlaması istenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın