Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat: Marketlerden Büyük İndirim Beklentimiz Var

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhuriyetin 100. yılında büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden beklediklerini söyledi ve bu kampanyaya katılanlara teşekkür etti.
Bakan Bolat: Marketlerden Büyük İndirim Beklentimiz Var
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç ve federasyon temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Bolat, Cumhuriyet’in 100. yılında marketlerden büyük bir indirim kampanyası beklediklerini belirterek, “Bu konuda öncülük edenlere de teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bolat, bazı ürünlerde fiyat şişirmeleri, spekülasyonlar, keyfi uygulamalar, haksız ticari talepler, stokçuluk ve fahiş fiyat artışı gibi uygulamaların görüldüğün söyledi. Yeni hükümetin, kurulduğu andan itibaren, ticaretteki ve piyasadaki dalgalanmaları sona erdirmek için hızlı aktivasyon almaya başladığını ifade etti.

Bolat: Gıda Fiyatlarına Dair Denetimlerimizi Artırdık

Gıda perakendecileri ile de toplantılar yaptıklarını aktaran Bolat, “Onların uygulamalarıyla ilgili yanlış bulduğumuz konularda denetimlerimizi artırdık, onlardan da indirimler bekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden bekliyoruz. Bu konuda öncülük edenlere de teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Bolat bu süreçte gerek hükümetimizin makroekonomik politikaları, para, kredi, döviz politikalarındaki olumlu gelişmeler gerekse piyasa denetimleri yoluyla piyasadaki enflasyonu azdıracak uygulamalara karşı mücadelede başarılı olacaklarını sözlerine ekledi.

Orta Vadeli Program’da (OVP) belirlenen hedeflere atıfta bulunan Bolat, enflasyonla sıkı mücadele ve hayat pahalılığının sona erdirilmesi, deprem bölgelerinin orta vadede inşa edilip ayağa kaldırılmaları, yatırım, üretim, istihdam ve ihracatı hedefleyen büyümenin temel hedefleri arasında olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Emlak ve Otomotiv Mesajı

Bolat, emlak sektöründeki satış fiyatlarındaki köpüğün ortadan kalktığını belirterek, bu konuda da piyasayı denetlediklerini dile getirdi. Kayıtlı ekonomiyi güçlendirmenin önemine işaret etti ve kayıt dışı faaliyetleri, haksız ve fahiş kazançları, spekülatif uygulamaları denetlemeye, cezalandırmaya ve ortadan kaldırmaya çalıştıklarını aktardı.

Bolat düzenlemeler neticesinde hem ikinci el hem de sıfır araba satışlarında çok ciddi bir rahatlama sağlandığını, fiyatlarda yüzde 15’e varan düşüşler olduğunu söyledi.

Sıfır araçlarda yüzde 10 ila 20 arasında indirim kampanyaları görmeye başladıklarını aktaran Bolat, “Bu, piyasaların düzelmesi ve istikrarlı bir şekilde işlemesi için çok iyi. Rekabetçiliği yeniden kazanmış olduk. Rekabetin artmasıyla fiyat düşüşleri beraberinde gelecek.” diye konuştu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.