Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bir İndirim Çağrısı da İTO’dan Geldi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, odaya üye 750 binden işletmeye seslendi ve yıl sonuna kadar fiyatları artırmama ve imkanı olanlara indirme çağrısında bulundu.
Bir İndirim Çağrısı da İTO’dan Geldi
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın indirim çağrıları yapmalarının ardından, benzer bir talep İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç tarafından yapıldı.

İTO’nun 750 binden fazla üyesine seslenen Avdagiç, “İstanbul iş dünyamızın en büyük meslek örgütü olan İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) üye tüm üretici ve tüccarımızı, en az yıl sonuna kadar fiyatlarını artırmamaya ve imkanı olanları indirim yapmaya davet ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Piyasalarda özellikle otomotiv ve emlakta makul fiyatlara geri dönülmeye başlandığını belirten Avdagiç, “Olağanüstü bir dönem geçirdik ve şimdi Ticaret Bakanlığı’nın aldığı tedbirlerle fiyatlardaki spekülatif süreç normale dönme işaretleri veriyor.” ifadelerine yer verdi.

Yakın zamanda bazı sektörlerin belirli ürünlerde fiyat artışları yapılmayacağına dair açıklamalarının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Avdagiç, bunun tüm sektörlere ve ürünlere yayılması gerektiğini söyledi.

Avdagiç ülke olarak enflasyonla mücadelede kritik bir viraja gelindiğini belirterek, rasyonelleşme politikası kapsamında uygulanan politikaların etkilerinin görülmeye başlandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yüksek enflasyonun birikimli sonuçlarının ne ölçüde ağır bir fatura çıkardığının unutulmaması gerektiğini kaydeden İTO Başkanı, “Bu yolda beklentilerin bozulmasına izin veremeyiz. Enflasyonla mücadele kararlılığımızı tavizsiz sürdürmemiz gerekiyor. Bunu başarınca, makul sürede tek haneli enflasyon rakamlarına ulaşacağımıza inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın