Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros’tan İndirim Kampanyası Geldi: Kasım Sonuna Kadar Sürecek

Enflasyonla mücadele kapsamında marketlerde gıda fiyatlarının düşürülmesi için çağrıda bulunan Ticaret Bakanı Bolat’a ilk dönüş Migros’tan geldi. Detaylar haberde…
Migros’tan İndirim Kampanyası Geldi: Kasım Sonuna Kadar Sürecek
HABER GİRİŞ

Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GPD) düzenlediği ve bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliği Kongresi, perakende sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Kongreye katılan Migros Perakende Genel Müdürü Mustafa Bartın, gıda enflasyonunda önemli bir etken olan indirim kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Migros’un 15 bini aşkın üründe indirim yapacağını açıklayarak, tüketicilerin alım gücünü artırmak ve enflasyonla mücadele için temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinde 12 Ekim’den Kasım ayı sonuna kadar 15.000’i aşkın üründe yüzde 20’den yüzde 50’ye varan indirimlerin yapılacağını kaydetti.


“Tarıma yatırım geleceğe yatırım” diyen Bartın, Migros’un cirosunun yüzde 77’sini tarıma dayandırdığını söyledi.

Migros Perakende Genel Müdürü, “Kooperatiflerden alımla küçük üretici ve çiftçilerin ulusal pazarda yer bulmasına fırsat tanıyoruz. Ayrıca eğitim ve mentorluk sağlayarak standartlarını yükseltmelerine destek oluyoruz” dedi.

81 ilin tamamında varlık gösteren Migros’un 3.200’ü aşkın mağazasının ve online hizmetinin olduğunu belirterek, “GES dahil birçok önemli yatırımla karbon ayak izimizi her alanda düşürüyoruz” diye konuştu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.