Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat’tan Tüm Sektörlere Enflasyonla Mücadele Çağrısı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, tüm sektörleri enflasyonla mücadele kapsamında indirim çağrısında destek vermeye çağırdı. Detaylar şöyle...
Bakan Bolat’tan Tüm Sektörlere Enflasyonla Mücadele Çağrısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, enflasyonla mücadele kapsamında, tekstil ve beyaz eşya sektörleri başta olmak üzere tüm sektörleri, büyük indirim kampanyasına destek vermeye çağırdı.

Bolat’ın geçen hafta Cumhuriyet’in 100. yılında marketlerde büyük bir indirim kampanyası beklediklerini söylemesinin ardından, gözler tekstil ve beyaz eşya başta olmak üzere perakende sektörünün diğer temsilcilerine çevrilmişti.

Bakan Bolat’ın çağrısı perakende sektöründen destek görmüştü. Ticaret Bakanı açıklamasında, daha önce yapmış olduğu çağrıların destek gördüğünü hatırlatarak, “Şimdi çağrımızı yineliyoruz ve perakende sektörünün tüm temsilcilerini Cumhuriyet’imizin 100. yılında büyük indirim kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Her platformda, otomotiv, konut ve gıda sektörü başta olmak üzere vatandaşlarımın mağduriyet yaşamaması için fahiş fiyatla mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini belirten Bolat, “Enflasyonla mücadelede yapılan düzenlemeler ve denetimlerin yanında yaptığımız çağrının karşılığında gelen destek mesajları ve sektörel bazda zaman geçirmeden uygulanan kampanyaların hepsi Cumhuriyet’imizin 100. yılına yakışır” açıklamasında bulundu.

Bakan Bolat, enflasyonla mücadelenin, sektörlerin tümüyle yapılan istişare görüşmeleri, geniş kapsamlı oturumlarla alınacak kararlar ve uygulamalarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan son açıklamaya göre Eylül’de enflasyon yıllık bazda yüzde 61,53 olarak gerçekleşti. Aylık bazdaki artış ise yüzde 4,75 seviyesinde oldu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.